Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak zjistit nemoci vnitřních orgánů? Tento domácí test je odhalí za minutu

Pokud si chcete udělat obrázek o zdraví vašich orgánů, tak můžete prostřednictvím tohoto testu. Stačí vám jen lžička, igelitový sáček, dobré osvětlení a minuta vašeho času.

rakovina plic dýchání

Zdroj: Shutterstock.com

Nemoci vnitřních orgánů jsou velkým oříškem. Jelikož orgány jsou skryté v dutině těla a prvotní příznaky tak nejsou vidět, většinou se na nemoci přijde až ve chvíli, kdy nemoc propukne naplno.

Příznaky nemocí v počáteční fázi navíc často nerozpoznají ani lékaři a nacházejí je víceméně náhodně.

Lze tedy vůbec nějak odhalit, že s vašimi orgány není něco v pořádku? Ano, lze.

Připravte si lžičku

Lžičkou odeberte částečky na povrchu jazyka. Lžičku poté zabalte do igelitového sáčku a dejte ji pod lampu. Čím silnější světlo, tím lépe, protože světlo pomáhá růstu bakterií. Počkejte jednu minutu.

Pokud i po minutě se na lžičce nic neobjeví, můžete si pogratulovat: váš organismus je velmi pravděpodobně v pořádku.

Pokud se ale na lžíci objeví nějaké barvy a ucítíte dokonce i zápach, stojí za úvahu návštěva lékaře. Můžete totiž mít problémy s plícemi, dýchacím ústrojím, játry, ledvinami, střevy či hormony.

Jestliže se zápach na lžičce podobá ovocné vůni, můžete trpět metabolickou poruchou a mít náběh na cukrovku. Zápach podobný čpavku zase může předznamenávat problém s ledvinami.

Ovšem pokud ucítíte nějaký zápach, nemusíte hned panikařit: může se totiž jednat o problém se zuby, smradlavý dech nebo lačný žaludek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zjistit nemoci vnitřních orgánů? Tento domácí test je odhalí za minutu