Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak zrychlit růst vlasů? Připravte si doma kúru z červené cibule

Věděli jste, že šťáva z cibule zkvalitňuje vlasy, brání v jejich šedivění a vypadávání? A přesně toto červená cibule dokáže.

Rychlost růstu vlasů je určena geneticky. Vinou vnějších i vnitřních faktorů ale často vlasy nerostou tak rychle, jak by měly.

Existují však z generace na generaci přenášené rady, jak problémy s vlasy odstranit. A zrovna pozitivní vliv šťávy z červené cibule na růst a kvalitu vlasů je údajně tak účinný, že tuto proceduru podstupují i hollywoodské filmové hvězdy.

Tuto teorii potvrzují i vědci: ti došli k závěru, že šťáva z červené cibule zabraňuje vypadávání vlasů až v 87% procentech případů. Červená cibule je totiž bohatá na síru, která v těle zvyšuje obsah kolagenu, jenž je důležitý pro růst a kvalitu vlasů.

Zmíněná šťáva navíc podporuje cirkulaci krve v oblasti hlavy, což zlepšuje prokrvení a s ním spojené vyživování vlasových kořínků. Navíc má šťáva antibakteriální účinky.

Vliv cibulové šťávy na zlepšení kvality vlasů je patrný již po necelém měsíci procedury. A jak na ni?

Připravte si červenou cibuli a med

Umyjte a oloupejte 2 až 4 červené cibule a rozpulte je. Vymačkejte z nich šťávu pomocí odšťavňovače nebo mixéru. Do šťávy přidejte lžíci medu a dobře zamíchejte.

Šťávu si pak vmažte do vlasů a nechte ji 15 až 20 minut působit. Vydržte! Zápach je natolik silný, že spousta lidí má tendenci to vzdát – ale výsledek stojí za to. Zároveň platí, že zmíněný čas je nejnižší sazba: čím déle vydržíte, tím lépe. Pokud máte čas, můžete šťávu na vlasech nechat působit i hodinu.

Po vypršení času si již vlasy umyjte, tak jak běžně činíte. Tuto kúru aplikujte dvakrát až třikrát do měsíce. Pokud při aplikaci cibulové šťávy dochází na hlavě k podráždění nebo zarudnutí kůže, doporučuje se šťávu s medem mírně naředit čistou vodou.

Tak teď už jen vyzkoušet a v cestě ke zdravým, pevným a kvalitním vlasům vám již nic nebrání.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zrychlit růst vlasů? Připravte si doma kúru z červené cibule