Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak zvládnout práci v domácnosti a mít více času na partnera?

Vědět, kde sehnat kvalitní krmivo pro domácí mazlíčky, chovatelské potřeby a příslušenství, sekání trávy, zalévání zahrady, praní, vaření, úklid, péče o děti. Po příchodu ze zaměstnání se člověk žijící v domku se zahradu a mající početnou rodinu i spoustu domácích mazlíčků nezastaví. Partneři se mnohdy hádají o to, kdo měl či neměl vykonat danou povinnost a mají málo času jeden pro druhého. Přitom stačí málo a dá se spokojeně a láskyplně pečovat o zvířata, o děti a jeden o druhého.

Dům, zahrada a plno zvířat jako splněný sen

Čas vám rozhodně ušetří třeba i takový eshop, kde máte všechno po ruce – https://fera24.cz/, nemusíte nikam jezdit a víte, že dostanete pro své miláčky to nejlepší. Při péči o domácí mazlíčky, dům a zahradu je dobré zapojit i děti – učit je lásce ke zvířatům a k zodpovědnosti. S partnerem je přínosné pečlivě si rozdělit povinnosti a umět spolu komunikovat – komunikace je základ každého dobře fungujícího vztahu. Při smysluplném rozdělení povinností a vzájemné harmonii si ušetříte spoustu času, i kdybyste doma měli celou zoologickou zahradu.

Život v bytě je v jistém ohledu mnohem pohodlnější, ale rozhodně není pro každého. Mít svůj vlastní domek se zahradou a chovat zvířata je snem spousty z nás a hlavně je to také nejlepší pro naše děti. Ale péče o dům, zahradu a třeba i o početné domácí mazlíčky vyžaduje spoustu času a úsilí. Všechna zvířata – ať už psi, kočky, rybičky, papoušci, morčata nebo králíci potřebují náležitou péči. Ideální je mít doma dostatek prostoru a určitě je vhodné využít také venkovní prostory, například jako voliéry pro ptáky nebo zahradní jezírka pro ryby.

Domácí mazlíček je zkrátka jako dítě, milujeme ho, pečujeme o něj, chováme se zodpovědně a zajišťujeme mu všechno potřebné – nejen krmivo, ale i stelivo, pohodlné a bezpečné ubytování, zdravotní péči a podobně. To stejné vyžaduje zahrada – především v letních měsících je potřeba důsledně zalévat zahradu a nezapomenout ani na pítka pro ptáky.

Je krásné dělat vše s láskou a neměli bychom zapomínat ani na moudrý citát z Malého prince: “Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.”

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zvládnout práci v domácnosti a mít více času na partnera?