Menu
WomanOnly
Cvičení

Jak zvolit vhodné jarní sportovní oblečení

Je samozřejmostí, že s příchodem jara každý sportovec sahá po takovém oblečení, ve kterém může pohodlně sportovat i venku. Věřte, že existují svršky, ve kterých se lze cítit příjemně nejen při sportování v tělocvičně, ale také při sportování v exteriéru. Tyto svršky se vám budou hodit, ať už se věnujete běhu, turistice, cyklistice nebo jakémukoliv jinému sportu.

Na jaře nás počasí může lehce překvapit svými rozmarnými kousky – jednou je chladno, pak zase příliš teplo, proto je třeba, aby sportovec přizpůsobil vrtochům počasí i své oblečení. Jarní sportovní oděv má být snadno vrstvitelný a snadno skladovatelný – ideálně z funkčních materiálů. Velkou výhodou je, pokud si běžec, turista nebo cyklista svršky může kdykoli odložit, podle aktuální potřeby. Každý aktivní sportovec dobře ví, že trička a cyklodresy je dobré volit z funkčních, pružných a prodyšných materiálů. Mezi ověřené funkční materiály patří polyamid, polyester a elastan, které mají výborné tepelně izolační vlastnosti. A navíc funkční sportovní oblečení není náročné ani na údržbu. Velmi rychle schne a není třeba ho žehlit, což je nesmírně praktické.

Kvalitní spodní prádlo pro váš komfort

Kvalitní spodní prádlo má udržet tělo v teple i v chladném počasí, a to díky funkčním materiálům a navíc, z povrchu pokožky má odvádět i vlhkost a pot. Pro tyto účely je ideální termoprádlo pánské nebo dámské, vyrobené ze speciálních nadčasových tkanin. Termo triko i ostatní prádlo z úžasné merino vlny překvapí svojí jemností, hebkostí, pružností a vzdušností. Jedná se o velice kvalitní materiál, který díky struktuře dutého vlákna funguje jako tepelný izolant. Merino vlna je antibakteriální, prodyšná a elastická, získává se ze speciálně šlechtěných ovcí, z plemene merino. Dnes existuje přes čtyři sta padesát plemen ovcí a vlna z nich se dělí na tři kategorie – jemná, střední a hrubá. Jemná merino vlna se využívá k výrobě kvalitního oblečení, střední je křížena i s jinými plemeny ovcí a hrubá vlna je produkována takzvanými dvouúčelovými plemeny ovcí. Proto, chce-li se sportovec při sportování cítit opravdu komfortně, spodní prádlo z jemné merino vlny je jasná volba.

Praktické vrchní svršky nesmí chybět

Sportovec, který sportuje v exteriéru, potřebuje ve svém sportovním šatníku, kromě jarní bundy a kalhot, také mikinu nebo vestu. Mikiny jsou obvyklou jarní vrstvou oblečení, která je vhodná pro běžce, turisty i cyklisty. Ať si sportovec vybere mikinu se zipem po celé délce nebo s polovičním zipem, s dlouhými rukávy nebo bez rukávů, dobré je, je-li opatřena i kapucí. Vesty patří mezi nejuniverzálnější jarní sportovní oblečení, velkou výhodou vest je, že je lze kombinovat téměř s čímkoli, což je velmi praktické. Výborně se vrství a krátké i delší střihy jsou vhodné jak do chladného, tak do teplejšího počasí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zvolit vhodné jarní sportovní oblečení