Menu
WomanOnly
Krása

Jaká je cena plastiky prsou? Zeptali jsme se za vás

Redakce

Redakce

16. 6. 2014

Uvažujete před létem o zvětšení poprsí neboli augmentaci a zajímáte se o to, kolik plastická operace prsou stojí? Zeptali jsme se na ceny na klinice Esthé, která se pyšní dvacetiletou historií.

Plastické operace, zvláště v případě prsou, byly dlouhá léta zafixovány v očích veřejnosti jako velmi nákladná záležitost, kterou si mohou dopřát jen movitější lidé či celebrity. Dnes je situace úplně jiná a dávnou jsou pryč doby, kdy ženy cítily stud se o svém vylepšení bavit. Zvětšení neboli augmentace prsou je u nás nejčastěji žádanou plastikou!

„Zájem vzrostl i u klientů ze zahraničí, pro které jsou ceny velice příhodné a kvalita péče srovnatelná, někdy i lepší,“ MUDr. Libor Kment z kliniky estetické medicíny a plastické chirurgie Esthé a dodává: „Dnešní cena za zvětšení prsů s kulatými implantáty Mentor a hospitalizací je mezi 56 až 68 tisíci korun.“

K ceně je třeba si připočíst ještě elastické prádlo. To je ke koupi v rozmezí od 1.300 do 1.700 korun.

Vlastní tuk vyjde dráž

Ačkoliv se v posledních letech rozšířila také o něco dražší možnost zvětšení prsou pomocí vlastního tuku, u nás žen stále převládá volba silikonových implantátů. „Zvětšení prsů pomocí vlastního tuku je dražší. Obnáší také odběr tuku, přípravu, aplikaci. Mnohdy nelze pomocí této metody tolik uspokojit požadavky klientů na míru zvětšení prsů, jde ale o nejpřirozenější metodu,“ vysvětluje Kment.

Cena při aplikaci vlastního tuku začíná na 80 tisících korun.

Je cena prsních implantátů závislá na jejich velikosti?

Velikost implantátu nerozhoduje. Na cenu má ale vliv například jejich tvar, tedy zda se jedná o implantáty kulaté či anatomické. „Ceny jsou rozdílné na základě dodavatele a jejich smluvních podmínek, při určitých okolnostech poskytuje dodavatel i spoluúčast na reoperaci,“ doplňuje MUDr. Karel Urban z Esthé. Většinou se jedná implantáty Mentor a Allergan, které patří mezi lékaři nejčastěji doporučované prsní implantáty v ČR.

V létě může vyjít operace levněji

Letní termíny pro plastické operace prsou nebývají tak obsazené jako v zimním období a dodavatelé implantátů touto dobou obvykle poskytují lékařům slevu, proto je možné využít i takových akcí jako připravila právě nyní klinika Esthé.

Červenec a srpen nejčastěji využívají pro své vylepšení učitelky, zaměstnankyně státní správy a ty z nás, kterým profese neumožňuje podstoupit zákrok v jiném ročním období. Mnohé ženy pro operaci preferují právě letní období, protože se po operaci nemusí tolik oblékat.

Na co si dát pozor?

Vybírejte si pracoviště a samotného plastického chirurga uvážlivě. Sleva či akce na plastickou operaci prsou může být někdy i podezřele vysoká. Může to ukazovat na nedostatek pacientů, počtu provedených operací a zkušeností!

Nezapomínejte, že prvním krokem vedoucím ke krásnějšímu poprsí je konzultace, během které s vámi lékař prodiskutuje všechny možnosti, a společně vyberete tu nejlepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaká je cena plastiky prsou? Zeptali jsme se za vás