Menu
WomanOnly
Celebrity

Jaké jídlo nesmí jíst královská rodina? Víme, čeho se obávají

Redakce

Redakce

21. 2. 2018

Ani královská rodina nemůže jíst, na co má právě chuť. Některá jídla jsou z jejího jídelníčku přísně vykázaná. Víte, na čem si nepochutnáte, když máte modrou krev?

Druhá strana mince

Ruku na srdce, která z nás si v dětství nehrála na princeznu? Všechny ty krásné šaty, splněná přání, život na zámku a kouzelný svět dětské fantazie. V realitě to ale má královská rodina mnohem těžší. Vedle luxusu, prestiže a pozornosti musí všichni její členové dodržovat přísná pravidla a protokoly. Zatímco my, obyčejní smrtelníci, můžeme vyběhnout do večerky v teplákách a bez make-upu nebo si dát v baru o skleničku navíc, královská rodina takovou svobodu nemá. Striktní zákazy se ale netýkají jen vzhledu, chování a vystupování, zasahují i jídelníček.

Vybíravá královská rodina

Pokud by se vám do ruky dostal nákupní seznam pro Buckinghamský palác, jednu věc v něm nenajdete. Královská rodina má totiž přísně zakázáno jíst mořské plody a zvláště korýše. U těchto živočichů a pokrmů z nich připravených totiž hrozí vysoké riziko vážných alergických reakcí a otrava jídlem. Královna Alžběta a celá její tak široká rodina nikdy neochutná kraby, humry, krevety ani další mořské lahůdky. Povinnosti vladaře jsou na prvním místě a královská rodina se musí bedlivě chránit, aby je mohla vykonávat.

Jaké jídlo nesmí jíst královská rodina

Nepij tu vodu

Pro potenciální následníky trůnu prince Charlese, Williama a jejich rodiny platí ještě další omezení. Mají důrazně doporučeno nepít vodu z kohoutku v jakékoli cizí zemi. Také by se měli vyhýbat nedostatečně tepelně upraveným masům, jako je například krvavý steak nebo tatarák. Ačkoli je prý královna Alžběta velmi přísná a trvá na dodržování jídelního protokolu, šeptá se, že princ Charles je tak trochu rebel a z času na čas si zakázané potěšení dopřeje.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké jídlo nesmí jíst královská rodina? Víme, čeho se obávají