Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Konec iluzí! Takhle by v reálu vypadaly slavné animované princezny

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

21. 2. 2015

Také jste si vždycky říkaly, jak by asi ve skutečnosti vypadaly Sněhurka, Růženka nebo Pocahontas ze slavných disneyovek? Srovnání reálným postavami vás skutečně překvapí.

https://www.youtube.com/watch?v=c3Fr5wUZL2A

Žádný útlý pas Růženky, bohatá hříva Pocahontas nebo růžolící se líčka Sněhurky, holky z animovaných filmů Walta Disneyho jsou jen iluze, která je na míle vzdálená skutečnosti.

Jasmína

Jasmína

Jasmína z Aladdina

Příběh Aladdina a krásné Jasmíny se odehrává přibližně ve čtvrtém století našeho letopočtu, tedy ještě v období, než se ke slovu dostal islám (7. století). Arabské ženy se v té době oblékaly velmi skromně, nosily volné a beztvaré oblečení.

To dámy z vyšší společnosti si mohly občas vyhodit z kopýtka a v jejich šatníku byste našly i šaty zdobené z kvalitnějších textilií. Všechny společenské vrstvy však halily své vlasy pod závoje. Jak je tedy patrné, vyobrazení Jasmíny je zcela zcestné. Být reálnou postavou, odhalovat pupík a dekolt by ji těžko napadlo.

Aurora Růženka

Jasmína

Spící kráska Aurora

Aurora je obdobou naší Šípkové Růženky. Ačkoli příběh je trochu jiný, obě krásky čeká před happyendem dlouhý spánek. A pokud by byla tahle Angličanka reálnou postavou, spánek by si ve své době užila pohodlněji.

Na sobě by zřejmě měla noblesnější šaty z kvalitní látky ušité nositelce na míru. Nicméně šaty by byly dostatečně volné, takřka jako župan. Navíc by se nemusela bát, že si přeleží dlouhé rozpuštěné vlasy. Ve 14. století by je totiž měla pečlivě spletené do copánků kolem uší.

Sněhurka

Sněhurka

Sněhurka

Bledá kráska by žila přibližně v polovině 16. století v oblasti Černého lesa v Německu. Drsné prostředí tehdejší doby plus náboženská reforma by Sněhurce těžko dovolily lehoučké, strohé a světlé šaty.

Ženy se v té době oblékaly do šatů bohatých, zdobných, ušitých z těžkých látek, s vyztuženými rameny a boky. Zdůrazňovaly především svůj pas a dekolt. Vlasy měly stažené dozadu překryté závojem. Tak, jak Sněhurku známe od Walta Disneyho, by ve své době působila jak chudá příbuzná.

Pocahontas

Pocahontas

Pocahontas skutečně žila

Korálky kolem krku, pruh látky koleb boků a jeden dlouhý cop, to je jediné, co na sobě měla indiánská princezna Pocahontas v 17. století, kdy její kmen objevili Angličané při poznávání Nového světa.

Její naturální úbor jí však dlouho nevydržel. Vdala se za anglického pěstitele tabáku a později odcestovala na starý kontinent. V Anglii se stala skutečnou celebritou. Zemřela ovšem mladá za nejasných okolností.

Kráska a zvíře

Kráska a zvíře

Belle z filmu Kráska a zvíře

Brunetka s vosím pasem, která měla tak trochu trable s vizáží svého obdivovatele, by žila ještě před francouzskou revolucí v 18. století. Pro toto období jsou přitom typické obří paruky, zdobené šaty, bledá tvář a nezbytná piha krásy monstrózních rozměrů.

Tiana

Tiana

Tiana z Princezny a žabáka

V tomhle případě se tvůrci filmu hodně sekli. Příběh se odehrává na počátku 20. století v New Orleans, v kulturním centru a rodišti jazzu. Ženy v té době nosily rovné šaty bez pasu, malé kloboučky, krátké vlasy. Make-up byl inspirován Hollywoodem, nezbytností tak byla rudá rtěnka, černé linky, hutné řasenky a zvýrazněné tváře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Konec iluzí! Takhle by v reálu vypadaly slavné animované princezny