Menu
WomanOnly
Manželství

Jaké jsou výhody mnohoženství? Proč ho u nás raději nezavádět

Veronika Tichá

Veronika Tichá

3. 2. 2015

Dokážete si představit, že by váš manžel měl kromě vás ještě jednu oficiální manželku? Pro naši mentalitu je polygamie nepředstavitelná, ale v mnoha zemích to takto funguje. Existují ale nějaké situace, ve kterých byste doma ještě jednu ženu navíc ocenily?

Přestože to spousta mužů nepřizná, naprostá většina z nich touží po mnohoženství. A mnoho z nich dokonce takové praktiky pěstují, ať už paralelně, když si odbíhají od manželky k milenkám, nebo ve formě následného mnohoženství, což zná většina mužů i žen žijících u nás – jde o postupné střídání několika partnerek a partnerů.

Polygamie tedy v naší společnosti v podstatě neoficiálně funguje. Muži prý mají záletnost v krvi, takže v některých rodinách to tak chodí, aniž by to ženská část schvalovala.  Jak by to ale vypadalo, kdyby byl povolen sňatek s více ženami? Dali jsme dohromady 4 výhody, které by se daly na mnohoženství vyzdvihnout, přestože patříte k jeho odpůrcům.

 Rozdělení péče o domácnost a děti

Jedna z vás by rodila a plnila roli matky, druhá roli hospodyňky. Když už by vás to začalo unavovat, pozice byste si jednoduše prohodily. Proč utrácet za chůvy a hospodyně, když byste to mohly mít zadarmo?

 Rodinná pohoda

Kdyby měl váš manžel nutkání chodit za milenkami, v manželství s několika ženami by tuto potřebu neměl. Doma by vládla rodinná pohoda, ubylo by hádek a nedorozumění, dusno by vystřídala harmonie a svatý klid. Není to přesně to, po čem všechny toužíme?

 Měla byste spojence proti manželovi

Kdo jiný nám rozumí tak dobře jako jiná žena? Obzvláště, pokud musí být svědkem manželových excesů, stejně jako vy. U ženy, které se dotýkají naprosto totožné problémy, najdete největší porozumění, o tom není pochyb. A nemusíte se chodit vyzpovídat daleko!

 Neopustí vás kvůli jiné

To je smutný úděl mnoha žen. V případě uzákonění polygamie by se vám nemohlo stát, že by vás manžel opustil kvůli mladší a atraktivnější ženě, jednoduše by si ji k vám nastěhoval. Proč ne, když za vás bude žehlit a chodit na nákupy!

Nebylo by občas přínosné, kdyby vás doma bylo víc? Přestože byste asi občas pomocnou ruku doma ocenily a vrbu na vylití srdce také, zkuste to raději s babičkami, chůvami nebo kamarádkami. U nich nemusíte stále bojovat s představou, že mají stejné privilegium na postelové hrátky s vaším manželem.

Všechny výše zmíněné výhody jsou v podstatě zároveň i nevýhodami. Polygamii nechme jiným, my jsme stavěny na život ve dvou. Pokud to váš partner nerespektuje, ať hledá o dům dál.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké jsou výhody mnohoženství? Proč ho u nás raději nezavádět