Menu
WomanOnly
Domácnost

Jaké možnosti máte při pořízení sprchového koutu? Přinášíme vám inspiraci

V koupelně jsou jedněmi z nejdůležitějších prvků sprchové kouty nebo vany. Pokud není dostatek prostoru k umístění prostorné vany, nebo se prostě raději a častěji sprchujeme, řešíme to samozřejmě vhodným sprchovým koutem. Ty však lze vybírat v mnoha variantách. Pojďme se podívat na to, jak si můžeme v koupelně sprchu zařídit.

Výběr ideálního sprchového koutu

Před samotným výběrem je potřeba se zamyslet nad tím, jaké vlastně máme prostorové dispozice koupelny. Měli bychom se také nějakým způsobem sejít s požadavky na velikost sprchového koutu. Sprchový kout by měl zkrátka nabídnout dostatek prostoru při osobní hygieně. Můžeme přitom využít:

  • Sprchových dveří
  • Klasického sprchového koutu
  • Sprchového boxu

Naprosto nejlevnější variantou je ta první. Jedná se o skleněné dveře, které nám oddělí koupelnový výklenek s odtokovým žlabem, který bude sloužit ke sprchování. Sprchové dveře zabraňují pronikání vody do prostoru koupelny. Výhodou tohoto řešení je také skutečnost, že si můžete kout upravit dle svých představ. Můžete si ale také samozřejmě pořídit kout celý. Na trhu jsou základní levné varianty až po moderní designové, které také stojí podstatně více peněz. Vždy záleží zejména na vašich možnostech a očekáváních.

Speciálním řešení je poslední varianta, kterou jsme ve výčtu uvedli. Jedná se o sprchový box, který může nabídnout třeba také speciální masážní funkce nebo parní lázeň. Kromě prostoru pro sprchování vám tak poskytne i vítanou možnost relaxace při každé hygieně.

Aby to v koupelně ladilo

Není to ale samozřejmě pouze o sprše nebo vaně, ale v koupelně je vše potřeba sladit podle jednotné designové linky. Je dobré také udržovat pořádek, k čemuž nám pomůže koupelnová skříňka. Zbavíme se tak z očí zbytečných věcí, které není potřeba vidět. Patří mezi ně třeba prací nebo čistící prostředky, prostředky osobní hygieny a další.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké možnosti máte při pořízení sprchového koutu? Přinášíme vám inspiraci