Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jaké oblečení si vzít na party? Rozhodně koktejlové šaty

Pokud máte v plánu navštívit odpolední či večerní party nebo večírek a nevíte, co si obléci, koktejlové šaty mohou být skvělou volbou. Vybrat ty správné může být obtížné, protože existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit. Velmi často rozhoduje tzv. dress code, jenž je na akci požadován.

Máte-li na pozvánce napsáno dress code semi, což znamená formální, tak zvolte kratší koktejlové šaty. Pojďme se podívat na to, jaká nabídka je na trhu.

Koktejlové šaty vybírejte podle střihu

Než vyrazíte na nákupy, najděte inspiraci na šaty v módních časopisech nebo na internetu. Alespoň si uděláte představu o tom, co se aktuálně do společnosti nosí.

V prodejnách s dámským oblečením určitě najdete i sortiment společenských šatů. Nejlepší je pochopitelně si jednotlivé modely vyzkoušet, abyste zjistili, jaký střih nejvíce lichotí vaší postavě. Koktejlové šaty mají většinou délku ke kolenům, sukni mohou mít rozevlátou i užší a typický je pro ně větší výstřih.

Štíhlé ženy se mohou dovolit prakticky jakýkoliv střih. Horší je to u těch, které potřebují skrýt nedokonalosti své postavy – větší bříško nebo boky, silnější stehna, široká ramena. Ženy se boky jako bohyně si mohou dovolit šaty áčkového střihu, který jejich širší boky schová. Tento typ šatů zvýrazňuje pas a odvádí pozornost od dolní části postavy.

Dejte vyniknout svým přednostem

Základním pravidlem při výběru koktejlových šatů je zdůraznit to, co je na vás pěkné. Někdy to jsou záda, jindy poprsí nebo útlý pas. Střihem lze dát důraz na tyto partie. Krásné šaty si mohou dovolit i plnoštíhlé ženy. Rozhodně by neměly volit pytlovitý tvar, ale svou postavu nechat vyniknout.

Někdy je lepší schovat ramena, jindy je ukázat. Véčkový výstřih dokáže zeštíhlit horní partie těla, zatímco lodičkový je spíše rozšiřuje. Máte-li úzká ramena, tak výstřih ve tvaru loďky bude ten pravý.

Dbejte na kvalitní materiál

I sebelepší střih koktejlových šatů nevynikne, nebudou-li ušité z kvalitního materiálu. Mezi ty, kterým byste měli dát přednost, patří hlavně pravé i umělé hedvábí, šifon či lesklý satén. Jedná se o elegantní materiály, jež zároveň působí luxusně.

Vedle kvality materiálu rozhoduje i barva šatů. Chybu neuděláte černou, která se hodí prakticky na jakoukoliv příležitost. Ale někdy může být docela nudná a chtělo by to něco barevnějšího.

Pak zvolte barvu třeba podle barvy svých vlasů. Blondýnkám budou slušet pastelové barvy, brunetky vyniknou v červené i bílé barvě. Na odpolední party neváhejte obléct koktejlky s něžným květinovým vzorem a rozevlátou sukní ke kolenům, se špagetovými ramínky. Tento model bude slušet i velmi mladým ženám.

V koktejlových šatech byste měla vypadat kouzelně. Vybírejte je proto obezřetně. Rozhodně se neunáhlete, aby vás jejich koupě nemrzela.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké oblečení si vzít na party? Rozhodně koktejlové šaty