Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jaké sluneční brýle jsou trendy? Zabodujete ve zdobených obroučkách

Jako každý rok tak i letos najdeme obchodech záplavu různých typů slunečních brýlí. Jaké si ale vybrat? Podívejte se, které typy jsou letos IN.

Zdroj: polyvore.com

Kulaté obroučky

Pokud se nebojíte na ulici vyčnívat z davu, pořiďte si sluneční brýle s kulatými obroučky. Tento typ brýlí v šedesátých letech proslavil John Lennon a dále také Mick Jagger nebo Ozzy Osbourne. Tehdy byly obroučky k dostání především kovové ve střední velikosti, ale letos si je můžete pořídit v jakémkoliv provedení. IN v nich budete vždy.

Brýle se zdobením

Obroučky pomalované kytičkami nebo geometrickými vzory. I tak vypadají letošní trendy ve slunečních brýlích. Například italská značka Prada na módním mole představila sluneční brýle s masivními černými obroučky zdobenými bílými květinami. Celkový retro look skvěle doplnila rafinovaná červená rtěnka a nový trend byl na světě.

Věděli jste, že…

první brýle s tmavými skly vyrobili ve dvanáctém století v Číně? Tehdy skla brýlí soudcům zatmavovali kouřem z ohně, aby nebylo z výrazů jejich obličejů poznat, co si během přelíčení myslí.

Neonové obroučky

Nebyla by to správná jarní sezóna bez výrazných barev. K dostání v obchodech jsou v ostře zelené, pomerančové oranžové nebo tmavě růžové. Pokud nepatříte mezi fanoušky výrazného oblečení, můžete se pokusit o kombinování barevných brýlí například se šaty v neutrálních barvách. Je jisté, že vás na ulici nikdo nepřehlídne.

Jako kočka

Některé druhy retro slunečních brýlí jsou stále IN i po mnoha letech. Třeba letos jednou ty ve tvaru kočičího oka. Velkým trendem byly v 50. a 60. letech minulého století v Americe a své znovuzrození zažily v 80. letech, kdy je nosily takové hvězdy jako Audrey Hepburn nebo Elizabeth Taylor.

Barevná skla

Jarní a letní kolekce italské značky Gucci byla plná romantických jarních barev. Oblečení v něžné růžově, tyrkysové a azurově modré bylo doplněno slunečními brýlemi s barevnými, často modro-fialovými skly a obroučky z průhledného plastu. Rozhodně si můžete být jistá, že s podobnými brýlemi lehce doladíte celkový look a budete vypadat trendy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké sluneční brýle jsou trendy? Zabodujete ve zdobených obroučkách