Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jaké účesy se nosily v 30. letech? Zavzpomínejte na první republiku

Adéla Lišková

Adéla Lišková

21. 9. 2016

20. a 30. léta 20 století byla léty poválečnými a radostnými, kdy se uvolňovala nejen politika, ale došlo také k módní revoluci, jejímž průvodním rysem bylo zkracování. Jaké se v 30. letech nosily účesy?

30. léta – módní revoluce

Období meziválečné Československa známe z dějin jako jednu z nejšťastnějších ér našeho národa. Konečně jsme přestali být závislí na despotickém Rakousku-Uhersku, česká ekonomika začala značně prosperovat a celkově se zdálo, že už nemůže být lépe.

V meziválečném období ale neprobíhaly revoluce jen v politice, nýbrž i v módě. Průvodním jevem módní revoluce 30. bylo zkracovaní – ženy si mohly dovolit nosit krátké sukně a dokonce i kalhoty. A zkracování se konalo i ve vlasové módě. Jak vypadaly účesy 30. let? Zavzpomínejte na první republiku.

Účesy 30. léta – krátké vlasy

Dost bylo neskladným dlouhým hřívám. Za první republiky ženy zjistily, že i krátké vlasy mohou být sexy. Začaly se stříhat na kratší mikádo, které je šik a navíc se s ním hezky pracuje.

Účesy 30. let – vlny a lokny

S kratšími vlasy se zároveň hezky tvoří, proto si ženy v 30. letech mohly s účesy pořádně vyhrát. Za první republiky jste se tak mohli setkat s vlnami všeho druhu, nejčastěji však s maličkými loknami a prstýnky, anebo uhlazenou skládanou.

Účesy 30. let – drdoly a zapletené vlasy

Kdo nechtěl příliš zkracovat, mohl se vyřádit ve složitějších účesech, které byly ve 30. letech také moderní. Oblíbené byly sofistikované drdoly či vlasy zapletené dozadu či tak, aby vytvářely dojem krátkých vlasů. Tyto účesy byly velmi elegantní, avšak v tom, aby působily příliš usedle, jim zabraňovaly lokny.

Účesy 30. let – doplňky

Oblíbeným módním doplňkem 30. let byl klobouk, nosily se i různé ozdobné spony do vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké účesy se nosily v 30. letech? Zavzpomínejte na první republiku