Menu
WomanOnly
Vánoce

Jaké vánoční ubrusy si letos pořídíte?

Sice do Vánoc ještě pár týdnů zbývá, to ale neznamená, že bychom pomalu neměli začít přemýšlet nad tím, jak ty letošní strávíme, jaké cukroví si upečeme a jak vyzdobíme svůj byt. Většina z nás sice začne hned přemýšlet i o tom, jaké dárky svým blízkým pořídí, ale jen o tom Vánoce přece nejsou. Mnohem důležitější je vytvořit doma pohodovou vánoční atmosféru.

Vánoce jsou svátky klidu

Taky se vám chce smát pokaždé, když tohle slyšíte? Vánoce a svátky klidu? Kdo to mohl říct? Už dlouhé týdny před svátky se stresujeme s tím, abychom napekli cukroví, uklidili tak, aby nás návštěva nepomluvila, nakoupili dárky, pořídili a ozdobili stromeček, postarali se o výzdobu, na stůl dali vánoční ubrus, navařili….

Jak se na Vánoce dobře připravit?

I když si každý rok říkáme, že letos začneme včas, abychom se tomu stresu vyhnuli, stejně pak sotva stíháme štědrovečerní večeři. Ono pověstné kouzlo Vánoc sotva postřehneme, svátky uplynou dřív, než se nadějeme. Zkuste si to letos opravdu užít. Jak na to?

Tip číslo jedna: Už teď si sepište, co a kdy je třeba zařídit

Podívejte se, kolik času máte na přípravy a vytvořte si nejrůznější seznamy, díky kterým budete mít přehled, co všechno je ještě před vámi. Napište si:

  • Seznam těch, které chcete obdarovat.
  • Seznam dárků
  • Seznam cukroví, které chcete napéct.
  • Co budete připravovat ke štědrovečerní večeři?
  • Vyčleňte si na Vánoce finance. Rozhodně si na dárky nepůjčujte.
  • Napište si, kdy půjdete koupit vánoční stromeček.
  • Jak letos vyzdobíte byt nebo zahradu?
  • Kdy začnete jednotlivé dekorace vyrábět?
  • Určete si, kdy a kdo bude uklízet.

Tip číslo dva: Zapojte do příprav celou rodinu

Proč byste na vše měli být sami? Vánoce si budete užívat všichni, do jednoho byste se tak měli podílet na jejich přípravě. Děti vám určitě rády pomohou při pečení cukroví, partner pomůže s úklidem nebo výzdobou. Práci si pěkně rozdělte a uvidíte, že vše včas zvládnete.

Vánoční ubrus

Tip číslo tři: Postarejte se o výzdobu

K Vánocům neodmyslitelně patří světýlka v oknech, vánoční věnec na dveřích, adventní věnec a vánoční hvězda na stole, koledy, vánoční povlečení v ložnici. Ke Štědrému dni pak patří i slavnostně prostřený stůl, který se neobejde bez vánočního ubrusu.

Ten by měl mít některou z typických barev Vánoc, oblíbená je červená, zelená, modrá, stříbrná, zlatá nebo zelená, s tradičními symboly jako vločky, stromečky, sobi, zasněžené chaloupky, hvězdičky apod. Ubrus může být čtvercový, obdélníkový i oválný, tvar vyberte podle vašeho stolu. Co se rozměrů týká, ubrus by měl zakrývat celý stůl, lepší je dokonce přesah 15 až 20 cm po celém obvodu stolu.

Víte, že k vánočnímu ubrusu si můžete pořídit i vánoční prostírání a vánoční běhouny na stůl?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaké vánoční ubrusy si letos pořídíte?