Menu
WomanOnly
Rodina

Jaký dárek věnovat narozenému dítěti? Vsaďte na tradici

Narodilo se vám nebo vašim blízkým miminko a chtěli byste mu k příchodu na svět něco pěkného darovat? Oblečení, knížky a poukaz na fotografa dnes daruje každý. Podstatně originálnějším a cennějším darem, který nikdy neztratí svou hodnotu, je zlatý dukát.

Česká tradice opět na vzestupu

Věnování zlatého dukátu do kolébky při narození dítěte je stará česká tradice, která sahá několik set let zpátky do minulosti. I v těch nejchudších rodinách darovali rodiče každému miminku zlaťák jako ochranu před nouzí. Přitom vůbec nevadilo, když v početných rodinách koloval mezi sourozenci stále tentýž zlaťák. O zlatých mincích se dočtete i v bibli. Zlato bylo jedním ze tří darů, které nesli tři králové do Nazareta. Jednalo se totiž o ten nejušlechtilejší kov a symbol bohatství. V dnešní době se čím dál častěji vracíme k této téměř zapomenuté tradici a mincí přejeme miminku do života štěstí a blahobyt.

Originální dárek, který neztrácí hodnotu

Dárek k narození dítěte

Každé čerstvě narozené miminko si zaslouží svůj první dárek a zlato je perfektním symbolickým darem, který den jeho narození náležitě oslaví. Velkou výhodou je, že mince nikdy neztratí svou hodnotu, jelikož cena zlata neustále stoupá. Pamětní medailon z ryzího zlata s motivem miminka v peřince nebo dudlíku, je zkrátka tím nejkrásnějším dárkem, který můžete dítěti věnovat.

Zlato vybírejte osobně nebo online

Zlatý dukát ukrytý ve vínově červené krabičce s certifikátem zakoupíte buď online, nebo osobně v kamenné prodejně. Největší výběr dukátů najdete v Obecním domě v Praze, kde nyní můžete vybírat ze tří různých motivů zlatého dukátu. Sehnat lze ale i starší ročníky mincí. Pokud jste se o dukátu dozvěděli teprve nyní a zajímají vás i starší mince, můžete si v prodejně dokoupit také předchozí dukáty třeba pro starší sourozence obdarovaného miminka.

Zaujaly vás zlaté dukáty? Navštivte stránku Zlaté mince a vyberte si minci, která vám padne do oka.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaký dárek věnovat narozenému dítěti? Vsaďte na tradici