Menu
WomanOnly
Luxusní móda

Top 5 zajímavostí o špercích: Jaký je rozdíl mezi briliantem a diamantem?

Říká se, že diamant je nejlepším přítelem ženy. V čem se však liší od briliantu? Podívejte se na pět věcí, které by o špercích měla každá žena vědět.

Jaký je rozdíl mezi briliantem a diamantem?

Pojmy diamant a briliant bývají často zaměňovány, ale o synonyma se rozhodně nejedná. Diamant je drahý kámen, který se těží v diamantových dolech a později se náročným postupem obrušování do 57 nebo 58 fazet zpracovává do podoby briliantu. To že se jedná o velmi složitý proces, dokazuje i to, že během něj původní vytěžený diamant ztratí v průměru 50 % své původní váhy.

Co je to karát?

Karát je jednotka ryzosti v klenotnictví. Ryzost čistého zlata je dvacet čtyři karátů, ale v obchodech se prodávají legované zlaté výrobky o průměrné ryzosti čtrnáct karátů. Osmnáctikarátové zlaté šperky se již považují za velmi kvalitní a jsou poměrně vysoce ceněné.

Jaký je rozdíl mezi bílým a žlutým zlatem?

Hlavní rozdíl mezi bílým a žlutým zlatem je v prvcích jeho slitiny. U žlutého zlata jsou v jeho slitině prvky jako měď či stříbro. U bílého zlata slitinu tvoří především zinek a platina.

Na které ruce se nosí zásnubní prsten?

Zásnubní prsten se nejčastěji nosí na prsteníčku levé ruky. Po svatbě jej můžete nosit zároveň na jednom prstu se snubním prstenem. Některé ženy si je dokonce nechávají spojit v jeden. Dávejte ale pozor, po čase nošení dvou prstenů zároveň může docházet k jejich ničení. Takže zásnubní prsten raději přesuňte na pravý prsteníček.

Kolik stojí diamantový prsten?

Ceny diamantových prstenů jsou různé, záleží především na značce klenotníka a karátech, které budete požadovat. V nejlevnější verzi 0.25 karátu s čtrnáctikarátovým zlatým prstýnkem (jeden karát je 0.2 gramů) cena začíná na zhruba na pěti až deseti tisíci korunách.

Pokud si budete chtít pořídit opravdu velmi kvalitní prsten, vyberte jednokarátový kámen s prstýnkem z osmnáctikarátového zlata. Jeho cena se pohybuje od osmdesáti tisíc korun nahoru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Top 5 zajímavostí o špercích: Jaký je rozdíl mezi briliantem a diamantem?