Menu
WomanOnly
Krása

Jaký mám typ pleti? Naučte se o vaší pokožku správně pečovat

Normální, suchá, mastná nebo smíšená pleť. Jakou pleť máte vy? Přečtěte si náš přehled a zjistíte, jak se o váš pokožku správně starat.

Normální pleť

Normální typ je nejméně běžný druh pleti, který můžeme připodobnit k dokonalé dětské pokožce. Ta nemá žádné problémy s nadměrnou produkcí mazu a na druhou stranu není ani suchá. Normální pleť je elastická a rozzářená a vypadá dobře i když se o ni minimálně staráte a má hladký, dobře prokrvený povrch. O ni se stačí starat běžnými hydratačními krémy.

Suchá pleť

Pro tento typ pleti je typická suchá pokožka, na které se tvoří šupinky suché kůže. Většinou nemá problémy s akné či pupínky, ale hned po umytí má její majitelka nepříjemný pocit napjatosti. Suchá pleť lehce získává nažloutlou barvu, často se na ní tvoří vrásky a jsou pro ni typické malé póry.

Jak se o suchou pleť starat? Rozhodně se ji snažte co nejvíce hydratovat. Hydratační krém a masky jsou samozřejmostí. Také se ujistěte, že používáte make-up, krém či BB krém s SPF 15.

Nezapomeňte na to, že se vám může typ pleti v průběhu roku měnit. Proto pleť pozorujte a během roku měňte produkty, které na pleť používejte podle potřeby.

Mastná pleť

Mastná pleť často trpí akném a pupínky, jelikož maz blokuje póry, které jsou často u tohoto typu pleti velké. Nejtypičtějším místem nadměrné tvorby mazu je T zóna, tedy čelo, nos a oblasti pleti hned u nosu.

Na mastnou pleti používejte speciálně vyvinutá pleťová mýdla, které minimalizují vznik mazu. Nezapomeňte ji hydratovat! Právě nedostatkem hydratace se tvoří maz. Peeling používejte maximálně jednou týdně, jinak riskujete, že si narušíte kapiláry v pleti a maz se vám bude vyrábět ještě více.

Smíšená pleť

Smíšený typ pleti má většina žen. Ty bojují s nadměrným tvořením mazu v určitých částech obličeje, například v T zóně, ale se také s velmi suchými tvářemi nebo bradou.

Pokud i vy máte smíšenou pleť, nejlépe uděláte, když si pořídíte dva druhy produktů – krém jak na mastnou, tak i na suchou pleť a budete je používat v různých místech obličeje.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaký mám typ pleti? Naučte se o vaší pokožku správně pečovat