Menu
WomanOnly
Krása

Je možné zvětšit prsa mazáním mastí?

Mezi nejrozšířenější mýty, které kolují o zvětšení prsou, patří například ten, že velikost a tvar prsou můžou zvětšit speciální krémy nebo masti. Přestože jsou plastické operace prsou nejčastějšími estetickými chirurgickými zákroky, faktických informací není nikdy dost. Pojďme si tedy připomenout nejčastější omyly a mýty a uvést je na pravou míru.

Mýtus 1: Masti na zvětšení prsou fungují

To bohužel opravdu ne. Masti působí pouze na povrchu pokožky, nemají šanci proniknout nijak hlouběji, protože kůže působí jako ochranná bariéra. Krémy a masti tedy mohou zlepšit vzhled a do jisté míry i pevnost kůže, ale určitě ne velikost či tvar prsou. Určitě doporučujeme za ně neutrácet.

Mýtus 2: Vypadají na první pohled uměle

Kolik myslíte, že má žen kolem vás prsní implantáty? Jedna, dvě? To číslo bude reálně mnohem větší! Prsa zvětšená kvalitními prsními implantáty od zkušeného chirurga jsou totiž k nerozeznání od pravých. Moderní silikony mají přirozený tvar a jsou vyrobeny z materiálu, který působí pod kůží na omak přirozeně. Pokud si tedy nevyberete nepřirozeně velký objem, (který by vám ani žádný rozumný chirurg neměl do prsou vložit), nepozná se nic ani na pláži, ani v ložnici.

Prsní implantáty

Mýtus 3: Plastika prsou bolí

Vnímání bolesti máme každá trochu jiné, ale pokud jde o rekonvalescenci po zvětšení prsou silikonovými implantáty, platí, že by vás na žádné kvalitní klinice neměli nechat trpět. Některé pacientky pociťují jen lehkou bolest v prvních dnech po operaci, jiné si na ni stěžují déle a prožívají ji intenzivněji. Důležité je, dodržet přesně doporučení chirurga o klidovém režimu, nosit správnou podprsenku a při jakýchkoli pochybnostech o průběhu hojení mít možnost kontaktovat kliniku nebo přímo lékaře.

Mýtus 4: V letadle praskají!

Máte pocit, že jste na palubě letadla vystavená nějakému extrémnímu tlaku, podtlaku, narážíte tam prudce na hrudník nebo tam snad lítají ostré předměty? Ne. Nemůže tam prasknout ani balonek, natož silikonový implantát, který prošel nejnáročnějšími testy kvality včetně těch na mechanické poškození. Pokud nemá implantát nějakou výrobní vadu, což by měl samozřejmě personál a chirurg na sále odhalit, nemůže jen tak sám od sebe prasknout. To se děje jen při extrémních nárazech, třeba při autonehodách.

Před a po plastika prsou zvětšení

Mýtus 5: Už nikdy nebudu kojit

Souvislost se zvětšením prsou silikonovými implantáty a neschopnost kojit neexistuje. Při augmentaci prsou implantáty nedochází k redukci prsní žlázy ani k jejímu narušení, takže produkce mléka není nijak omezená. Chirurg vkládá implantát buď pod prsní sval, nebo pod žlázu, podle individuální indikace klientky. Není na to žádný univerzální recept. K redukci prsní žlázy, a tedy k potenciálnímu ohrožení kojení, dochází pouze při zmenšování prsou, což je ale zcela opačný případ, než o kterém tady mluvíme.

Znáte Asklepion?

Asklepion zvětšení prsou

Síť center Asklepion je již od roku 1996 lídrem estetické medicíny v ČR. Poskytuje služby v oborech stomatologie, dermatologie, plastická a cévní chirurgie, ORL, fyzioterapie, kosmetika ad.

Plastická chirurgie institutu Asklepion to je tým světově vyhledávaných chirurgů a akreditovaná pooperační péče. Oddělení cévní chirurgie se zaměřuje na léčbu křečových žil nejšetrnějšími metodami.

Pokud hledáte špičkového dermatologa, najdete ho právě v Asklepionu. Mezi nejčastější ošetření patří vyhlazení vrásek, omlazení pleti laserem, epilace nebo třeba trvalé odstranění pocení.

Lepšího partnera pro zdraví a krásu si v Česku vybrat nemůžete.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Je možné zvětšit prsa mazáním mastí?