Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jižní Morava, Jižní Čechy a Dolní Morava – ubytování a atrakce

Jižní Morava

Víno a milí lidé – to je Jižní Morava. V tomto regionu převládají dny zalité sluncem, které celé místo dělají ještě lákavějším. Pojďme se podívat, kam byste měli zavítat a kde se můžete ubytovat.

Pohádkové místo Lednicko-valtický areál, památka UNESCO, který se nachází mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví určitě stojí za návštěvu. V rámci areálu neopomeňte zámek Lednice.

Kromě zámku zavítejte určitě i do zámecké zahrady a krajinářského parku, kde je k vidění Apollónův chrám, Chrám tří grácií nebo Janův hrad.

Další památkou UNESCO je vila Tugendhat, kterou naleznete v Brně – Černých Polích. Vznikla na žádost manželů Tugendhatových, kteří jejím vytvořením pověřili německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Vila se stala úplně prvním objektem moderní architektury v České republice a dodnes je považována za nejvýznačnější předválečné dílo Ludwiga.

Ubytování Jižní Morava nabízí několik možností, jak zde strávit příjemné chvilky, podívejte se i vy.

Jižní Čechy

Jižní Čechy vás okouzlí svými hrady a zámky, které se hojně objevovali ve filmových pohádkách – Červená Lhota, Zvíkov nebo Hluboká. Stejně kouzelná je zde i příroda – Třeboňská rybniční soustava, Novohradské hory, Blanský les a Šumava. Kam se vydáte vy?

Bílé zdi, zubatá cimbuří věží a Pyšná princezna, to vše se týká zámku Hluboká, který se řadí mezi nejhezčí a nejnavštěvovanější české zámky. 

Mezi Vltavskou kaskádu se řadí i vodní nádrž Orlík, který své jméno převzal od zámku, který stojí na skalním útesu nad jezerem Orlické přehrady. Kromě něj uvidíte v okolí nádrže rozlehlý anglický park a pseudogotickou Schwarzenberskou hrobku. Objemem zadržené vody je Orlík největší nádrží v České republice. 

Ať už se vydáte kamkoliv, ubytování Jižní Čechy má pro vás připraveno několik tipů na bydlení.

Dolní Morava

Dolní Morava, pojmenovaná podle poblíž pramenící řeky Moravy, je obec nacházející se mezi Čechami a Moravou. Užijete si tu v zimě i v létě, děti i dospělí, jednotlivci, páry i rodiny. Čeká na vás bobová dráha, lanový park, stezka korunami stromů, Mamutíkův vodní park, Fun park nebo třeba Lesní zážitkový park.  

Králický sněžník je nejvyšším vrcholem stejnojmenného pohoří a jeho symbolem je soška slůněte ze žuly, odkud lze zahlédnout dva nejvyšší body naší země – Sněžku a Praděd. Abyste se v této oblasti mohli porozhlédnout, bude díky převýšení několika set metrů zapotřebí trocha fyzického úsilí. Krásný výhled budete mít z rozhledny na Suchém vrchu. V zimě je hojně využíván ski areál.

Pokud hledáte nějaké místo, kam vzít děti, rozhodně zavítejte do Fun Parku Dolní Morava. Jeho součástí je nafukovací hrad, trampolíny, kolotoč, lezecké stěny a skluzavka.

Nevíte, kde se ubytovat? Nechte se inspirovat na ubytování Dolní Morava.

Ubytování

Zaujali vás tyto regiony? Pak tedy vyrazte a ubytujte se třeba v hotelu, kde budete mít pohodlí, Wi-Fi zdarma, televizi, parkování a třeba i snídani v ceně.

Jestli byste raději trochu ušetřili, zvolte penziony. Pokoje bývají stejně kvalitní jako v hotelu, jen zde panuje více rodinná atmosféra. 

Jste-li na dovolené se svou rodinou, zvolte jako typ ubytování apartmán – je prostorný a má k dispozici kuchyň, kde se můžete sami obsloužit.

Zaujala vás myšlenka většího soukromí v rámci pobytu? Najděte a pronajměte si chatu či chalupu, díky které se můžete ubytovat společně s vašimi přáteli či celou rodinou.

Konkrétní tipy na ubytování v těchto oblastech najdete na portále Hauzi.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jižní Morava, Jižní Čechy a Dolní Morava – ubytování a atrakce