Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Kadidlo pomáhá při rakovině vaječníků či vysokém krevním tlaku

Adéla Lišková

Adéla Lišková

25. 5. 2017

Kadidlo máme všichni zafixované hlavně jako pomůcku k nejrůznějším náboženským rituálům. V tomto článku se však dozvíte, že je rovněž účinnou léčbou a prevencí proti řadě typů rakoviny. Které to jsou?

Kde se vzalo kadidlo?

Známe jej spíše jako součást kostela – právě tam se s ním nejčastěji můžeme setkat. V historii se často používalo jako lék, zejména v místech, jako je Egypt, Čína, Indie, Arábie či středomořské oblasti. Léčily se s ním hlavně dýchací potíže, rovněž bylo považováno za účinný povzbuzující prostředek.

Co je to kadidlo?

Kadidlo je vonná pryskyřice. Stromy Boswellia, z kterých pochází, najdeme poblíž Rudého moře, zejména v oblasti severovýchodní Afriky na Arabském poloostrově. Díky svému výraznému aroma se často využívá v aromaterapii, a rovněž pro stimulaci limbického systému. Vůně kadidla má uklidňující účinky, dokáže potlačit negativní emoce a snížit hladinu stresu. Také reguluje příliš vysoký krevní tlak, srdeční frekvenci a podporuje správnou funkci imunitního systému.

Rakovina vaječníků

Na univerzitě v Leicesteru zjistili o kadidlu šokující věc – nejenže příjemně voní, ale hlavně obsahuje sloučeninu známou pod zkratkou AKBA, která působí proti rakovinným buňkám v pozdním stadiu. Účinná je přitom zejména u rakoviny vaječníků. Výsledky výzkumu odhalily ještě jednu důležitou informaci – rakovinné buňky, které jsou rezistentní vůči účinkům chemoterapie, o to více reagují na sloučeninu AKBA. Vědci tak záležitost, která je velkou nadějí pro pacienty, u kterých léčba tradičními léky selhává, dále testují.

Rakovina močového měchýře

Podle výzkumu z univerzity v Oklahomě může kadidlový olej přivodit buněčnou smrt rakovině močového měchýře. Dokáže totiž odlišit buňky napadené rakovinou od zdravých buněk a následně je zlikvidovat.

Rakovina mozku a prsu

Dle dalšího výzkumu kadidlo pomáhá také pacientům s leukémií a působí proti nádorům na slinivce břišní, mozku a prsou. Důvodem je v kadidle obsažená kyselina boswellová, která potlačuje tvorbu metastází.

Použití kadidla

Při dýchacích obtížích a ucpaném nosu využijte účinků kadidla pomocí difuzéru. Bolesti svalů se zbavíte, pokud smícháte kadidlový olej například s kokosovým a postižená místa budete směsí potírat. Ohledně léčby a prevence rakoviny se poraďte se svým lékařem. V tom případě je kadidlo vhodné konzumovat v lékařem doporučené dávce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kadidlo pomáhá při rakovině vaječníků či vysokém krevním tlaku