×
WomanOnly

Kam s dětmi na podzimní prázdniny? Za Darth Vaderem na festival FanCity

FOTO: Darth Vader na FanCity 2011

Školákům už příští týden začnou podzimní prázdniny. Letos si budou užívat čtyřdenního volna, protože prázdniny jsou rozšířeny o víkend. Pro rodiče mohou volné dny ale přinést starosti s tím, jaký program svým potomkům zajistit. Celodenní program po celou dobu prázdnin zajišťuje na pražské Lhotce festival popkultury FanCity.

Už od středy 24. října vypukne v pražském KC Novodvorská svátek popkultury, který potrvá až do neděle 28. října. Na návštěvníky festivalu FanCity zde čeká herna s desítkami konzolových i počítačových her, ale také besedy a autogramiády s filmovými a seriálovými herci.

Mezi potvrzenými zahraničními hosty je například kanadská ex-modelka a herečka Alaina Huffman, představitelka role medičky Johansenové v seriálu Stargate: Universe. Bude zde možné potkat například Garyho Grahama, který hrál ve Star Treku velvyslance Sovala. „Druhým pánským hostem letoního ročníku festivalu je Gareth David-Lloyd známý jako Ianto Jones z televizního sci-fi seriálu BBC Torchwood,“ doplnil seznam herců ředitel festivalu Václav Pravda.

I seriáloví herci s sebou berou děti

I sami hosté míří podle slov Pravdy na festival se svými ratolestmi. „Můžeme potvrdit, že Alaina Huffman i Gareth David-Lloyd se chystají přiletět do Prahy navštívit náš festival i se svými rodinami. Alaina s šestiletou dcerou, Gareth se svou manželkou a miminkem,“ řekl ředitel FanCity.

Na festival se každoročně chystají i filmoví a seriáloví fanoušci v kostýmech. V prostorách KC Novodvorská tak není neobvyklé potkat postavy ze Star Treku či ze Star Wars včetně Darth Vadera a chlupáče Chewbacca.

Hlavní lákadlo pro děti a mládež představuje testování herních novinek na konzolích i PC, hraní deskových, karetních her i figurkových her. Chybět nebudou ani nejrůznější přednášky, workshopy, turnaje a soutěže.

Hrajou také vaše děti Minecraft?

Kromě nových her bude program věnován zejména krychlovitému 3D světu hry Minecraft. „V rámci tzv. CraftConu zavítá na besedu s hráči i zahraniční návštěva. Speciálně kvůli festivalu do Prahy přijede Lydia Winters z firmy Mojang, která Minecraft vyvinula,“ potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Zajímavostí v programu letošního ročníku festivalu je vystoupení zpěvačky Marian Call, která na pražský festival FanCity zavítá v rámci svého prvního evropského turné, které financovala přes Kickstarter kampaň, tedy její fanoušci mohli pomocí příspěvků ovlivňovat místa a země, kde vystoupí.

Pětidenní vstupenka je v předprodeji za 750 korun, jednodenní vstupné stojí 250 a půldenní s libovolnou dobou příchodu 200 korun. Děti do 12 let vyjde lístek na polovinu.

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*