Menu
WomanOnly
Kam s dětmi za kulturou

Kam s dětmi na podzimní prázdniny? Za Darth Vaderem na festival FanCity

Martin Peška

Martin Peška

19. 10. 2012

Školákům už příští týden začnou podzimní prázdniny. Letos si budou užívat čtyřdenního volna, protože prázdniny jsou rozšířeny o víkend. Pro rodiče mohou volné dny ale přinést starosti s tím, jaký program svým potomkům zajistit. Celodenní program po celou dobu prázdnin zajišťuje na pražské Lhotce festival popkultury FanCity.

Už od středy 24. října vypukne v pražském KC Novodvorská svátek popkultury, který potrvá až do neděle 28. října. Na návštěvníky festivalu FanCity zde čeká herna s desítkami konzolových i počítačových her, ale také besedy a autogramiády s filmovými a seriálovými herci.

Mezi potvrzenými zahraničními hosty je například kanadská ex-modelka a herečka Alaina Huffman, představitelka role medičky Johansenové v seriálu Stargate: Universe. Bude zde možné potkat například Garyho Grahama, který hrál ve Star Treku velvyslance Sovala. „Druhým pánským hostem letoního ročníku festivalu je Gareth David-Lloyd známý jako Ianto Jones z televizního sci-fi seriálu BBC Torchwood,“ doplnil seznam herců ředitel festivalu Václav Pravda.

I seriáloví herci s sebou berou děti

I sami hosté míří podle slov Pravdy na festival se svými ratolestmi. „Můžeme potvrdit, že Alaina Huffman i Gareth David-Lloyd se chystají přiletět do Prahy navštívit náš festival i se svými rodinami. Alaina s šestiletou dcerou, Gareth se svou manželkou a miminkem,“ řekl ředitel FanCity.

Na festival se každoročně chystají i filmoví a seriáloví fanoušci v kostýmech. V prostorách KC Novodvorská tak není neobvyklé potkat postavy ze Star Treku či ze Star Wars včetně Darth Vadera a chlupáče Chewbacca.

Hlavní lákadlo pro děti a mládež představuje testování herních novinek na konzolích i PC, hraní deskových, karetních her i figurkových her. Chybět nebudou ani nejrůznější přednášky, workshopy, turnaje a soutěže.

Hrajou také vaše děti Minecraft?

Kromě nových her bude program věnován zejména krychlovitému 3D světu hry Minecraft. „V rámci tzv. CraftConu zavítá na besedu s hráči i zahraniční návštěva. Speciálně kvůli festivalu do Prahy přijede Lydia Winters z firmy Mojang, která Minecraft vyvinula,“ potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Zajímavostí v programu letošního ročníku festivalu je vystoupení zpěvačky Marian Call, která na pražský festival FanCity zavítá v rámci svého prvního evropského turné, které financovala přes Kickstarter kampaň, tedy její fanoušci mohli pomocí příspěvků ovlivňovat místa a země, kde vystoupí.

Pětidenní vstupenka je v předprodeji za 750 korun, jednodenní vstupné stojí 250 a půldenní s libovolnou dobou příchodu 200 korun. Děti do 12 let vyjde lístek na polovinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kam s dětmi na podzimní prázdniny? Za Darth Vaderem na festival FanCity