Menu
WomanOnly
Apetit

Kam vyrazit na svařák? Přehled adventních trhů v Praze a Brně

Adéla Lišková

Adéla Lišková

17. 12. 2015

Naše největší metropole se nejvíce blýskají o vánocích! Jaké vánoční trhy si v tomto roce určitě nenechat ujít?

Adventní trhy v Praze

Pražské vánoční trhy jsou vyhlášené v celé Evropě. Kde všude se konají?

1. Staroměstské náměstí, Václavské náměstí

Kdy: 28. 11. 2015 – 3. 1. 2016

Bez tradiční adventní vesničky s domky s červenou střechou si spousta Pražanů neumí Vánoce ani představit. Slavnostní rozsvícení vánočního stromku na Staroměstském náměstí se sice nekonalo, ale zato si můžete koupit svařák ve speciálním hrníčku, který vám zůstane jako pěkný suvenýr, a poslouchat živé dětské soubory s koledami.

Na trzích vystoupí i další hosté včetně zahraničních. Na Staroměstském náměstí nebude chybět ani tradiční dětská dílnička, která nabídne doprovodný program. Rovněž o rozlévání rybí polévky na Štědrý den a fenomenální oslavu Silvestra Praha nepřijde. Na obou místech budou prodejní domky otevřeny od 10 do minimálně 22 hodin.

A kde se v Praze dále slaví? Tyto trhy jsou sice menší, ale zato mají příjemnou lokální atmosféru.

2. Náměstí republiky (25. 11. – 24. 12. 2015)

3. Tylovo náměstí (23. 11. – 24. 12. 2015)

4. Náměstí Míru (20. 11. – 23. 12. 2015)

Adventní trhy v Brně

1. Vánoční trhy na Výstavišti

Kdy a kde: 4-13. 12. 2015, Výstaviště, Brno

Tyto adventní trhy, které pořádají Veletrhy Brno, už jsou v plném proudu a končí tuto neděli. Na moravském vánočním trhu s občerstvením najdete farmářské i regionální produkty a na řemeslném jarmarku můžete koupit exkluzivní výrobky z chráněných dílen. Pokud si nechcete nechat ujít téměř 500 prodejních stánků s bohatým hudebním i divadelním programem, pospěšte si!

2. Vánoční trhy města Brna

Kdy a kde: 28. 11. – 23. 12. 2015, Dominikánské náměstí, Náměstí Svobody, Brno
Rovněž brněnské Dominikánské náměstí už září vánocemi, avšak trhy zde budou až do večera před štědrým dnem. Kromě 60 dřevěných stánků adventní trhy na Dominikánském náměstí nabízí spoustu dětských, jako jsou kolotoče či třeba jízda na poníkovi. Přímo zde také mohou vaše ratolesti poslat přání Ježíškovi.

Samozřejmostí je i bohatá nabídka vánočních dobrot jako punč, grog, trdla i tradiční moravské frgále, pochutnat si můžete také na zabíjačce. Jednou z dominant trhů je každodenní provoz zimního kina s večerníčkovým pásmem, které najdete na Náměstí Svobody. Od 18 hodin se zase konají hudební koncerty.

Vánoční trhy jsou rozděleny do dvou zón – zónu gastronomie a kultury u Morového sloupu a rodinnou zónu u vánočního stromu. V rámci trhů se navíc každou sobotu a neděli konají prohlídky radniční věže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kam vyrazit na svařák? Přehled adventních trhů v Praze a Brně