Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Kam vyrazit s malými i většími dětmi v Nízkých Tatrách?

Slovensko je úžasnou destinací, kam se můžete vydat na další dovolenou. Pojedete do zahraničí, zároveň je to velmi blízko. Jednoduše se tam domluvíte a užijete si nádhernou přírodu, památky, zábavu i jídlo. Jestli máte v plánu dovolenou s dětmi, musíte se dobře připravit. Cestování s dětmi nemusí být nejjednodušší, ale rozhodně stojí za to.

Musíte se jen naučit dobře plánovat. Balení je jedna věc, ale velmi důležitý bude také program během dovolené. Jakmile se budou děti nudit, budete s nimi mít velmi těžké pořízení. Z tohoto důvodu musíte dobře plánovat, než vyrazíte na dovolenou. Na Slovensku v Nízkých Tatrách najdete mnoho atrakcí a zábavu pro celé rodiny. Kam vyrazíte u našich sousedů vy se svou rodinou?

Výlety za zvířátky

V oblasti Liptovské Mary najdete kontaktní zoologickou zahradu, která bude skvělá hlavně pro malé návštěvníky. V blízkosti navíc najdete Aquapark Tatralandia, takže můžete spojit výlet s návštěvou zajímavé zoologické zahrady. Výlet za zvířaty jsou vždy velkým hitem. Dospělí si zde navíc mohou pohladit malé lvíče přímo ve výběhu. Takovou možnost jen tak někde nezískáte.

Vodní radovánky pro všechny

Kromě aquaparku Tatralandia můžete navštívit i další vodní atrakce. Vodní park Bešeňová nabízí celoročně vodní zábavu. Blízko navíc najdete apartmány Liptov, kde se můžete ubytovat a užít si dovolenou s dětmi naplno. V okolí ale najdete také přírodní koupaliště, ale tam nemůžete očekávat takové služby jako ve vodním parku, kde si děti užijí mnohem více zábavy.

Zábavní parky, které děti zabaví na celý den

Nízké Tatry jsou známé svými zábavními parky. A když se vám omrzí, můžete zkusit některou z cyklostezek. Nezapomeňte si vzít s sebou dospělá i dětská kola, aby se vám jelo pohodlně. V případě zábavních parků máte hned několik možností, ze kterých můžete vybírat. Všechny se přitom nachází poměrně blízko u sebe. Stačí si jen vybrat. Na výběr máte:

  • Tarzania Tatralandia,
  • Tarzania Tále,
  • Tarzania Jasná.

Jízda historickým vlakem

Velmi netradičním zážitkem pro děti a všechny fanoušky vlaků i historie, může být Hrehronský expres. Vlak jede z Brezna přes Červenou skálu až do Dedinky. Během jízdy uvidíte tunely, nádhernou přírodu i technické památky. Podívat se můžete na Telgártsky a Chmarošský viadukt. Máte-li rádi vlaky a jedinečné zážitky, měli byste si koupit lístky na tento úžasný vlak.

Miniatury zajímavých budov ze Slovenska

Netradičním místem pro výlet je Park MINI Slovensko v Jánské dolině. V areálu najdete 18 nádherných modelů slovenských památek. Na Slovensku najdete kvalitní prodej kávy na každém kroku. Nezapomeňte si ji vychutnat i při prohlídce miniatur významných slovenských památek. Všechny jsou v poměru 1:25 a jistě zde získáte inspiraci pro další výlety po Slovensku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kam vyrazit s malými i většími dětmi v Nízkých Tatrách?