×
WomanOnly

Kámasútra pro dlouhé večery. Které praktiky raději nezkoušet?

Kamasutra sexuální praktiky

Znáte učebnici milostného umění, která pochází až ze starověké Indie? Kámasútra vás může nejen poučit, ale také dobře pobavit. Co všechno se z tohoto pozoruhodného spisu můžete dozvědět? Nechte se inspirovat dávnou moudrostí a zpestřete si váš milostný život za dlouhých zimních večerů!

Orgasmus ženy na prvním místě

Kámasútra je staroindický text pocházející ze 4. – 6. století našeho letopočtu. Je to jakási učebnice milostného umění, kterou údajně sepsal mnich a filozof Vátsjájana. Člověk by se až divil, co všechno lze v této knize zajímavého objevit. Především je třeba si uvědomit, že spis je napsán z pohledu muže a pro muže.

Žena sice sloužila jako prostředek k dosažení rozkoše, ale na druhou stranu byla ženám věnována značná pozornost a také jejich uspokojení bylo žádoucí, v žádném případě nebylo opomíjeno. Od ženy se očekávalo, aby byla znalá milostného umění a dobře věděla, jak na tisíce způsobů potěšit muže. Ale mohla si sama muže vybrat, a pokud s ním nebyla spokojená, tak se klidně i rozvést.

Poučení o rozkoši s tisíciletou tradicí

Klidně se nechte inspirovat a poučte se. Kámasútra popisuje celkem 64 způsobů milování, 7 druhů pohlavní lásky a třeba také 3 typy velikosti pohlavního údu a vagíny. Najdete v ní přehled nejrůznějších sexuálních poloh, například vleže, ve dřepu, v sedě, ve stoje a podobně, a dále popis různých objetí, doteků, polibků, vaginální soulože nebo orálního koitu. Muž může mít styk s jednou, dvěma či více ženami.

V knize nechybí ani kapitoly o umění svádění a péče o tělo, například se to týká zcela běžné depilace intimních partií. Najdete v ní také pojednání o vzájemných vztazích mezi muži a ženami, o domácích záležitostech, o styku s dívkami, s vlastní manželkou, se ženami jiných mužů nebo s kurtizánami. Je obohacena ilustracemi sexuálních poloh, které jsou též vyobrazeny ve starých indických chrámech, například v Konáraku, Khadžuráhu, Bhuvanéšvaru nebo Purí.

Nápoj lásky a mast na penis z durmanu

Některá doporučení však raději nezkoušejte. Například nápoje lásky a zaručené prostředky na zvětšení penisu, kterými byste se mohli leda tak otrávit. Často totiž obsahovaly výtažky z jedovatých halucinogenních rostlin, například z durmanu. Konkrétně mast na zvětšení penisu obsahovala směs durmanu a černého pepře s medem, kterým se měl úd potírat.

Dále si odpusťte krkolomné milostné polohy, pokud zrovna nejste v nejlepší fyzické kondici nebo máte problémy se zády. Příjemné ani nemusí být tygří drápání dlouhými ženskými nehty až do krve, fackování a kousání, což podle kámasútry vždy znamenalo velkou spokojenost partnerky, která mohla dělat i drahoty, aby tím jenom podnítila vášeň muže. Tedy nic proti gustu…

Hřebec si s gazelou užije nejvíce rozkoše

Rozlišují se 3 typy milostného spojení podle velikosti údu a hloubky vagíny. U muže jsou to zajíc, býk a hřebec. U ženy zase gazela, klisna a slonice. Zajíc je typ nejmenšího penisu. U ženy mu zase odpovídá gazela, která se vyznačuje úzkou vagínou. Na základě tohoto rozdělení kámasútra popisuje 9 vzájemných kombinací styků. Nejtěsnější a nejlepší (samozřejmě pro muže) je spojení hřebce s gazelou, nejhorší a nejvolnější pochopitelně styk zajíce se slonicí, která může tento nedostatek vylepšit jedině důkladnou prací s pevně vytrénovanými poševními svaly.

Feministky kámasútru vítají

A jak se ke kámasútře stavějí feministky? Kámasútra se ženám věnuje dostatečně a rozhodně jim neupírá žádná práva. Původní verze byla oproti překladu prý ještě feminističtější. Muž dbá na potěšení partnerky a na její orgasmus, žena mu neslouží pouze k plození dětí. Má povědomí o bodu G a ví, jakým způsobem o ženu usilovat. Ona sama má právo se rozvést nebo se znovu vdát po smrti manžela, což je poněkud v rozporu se satí – védským zvykem týkajícím se rituálního upalování žen po smrti jejich manžela.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*