Menu
WomanOnly
Sex

Karezza zvyšuje milostné prožitky a přináší bouřlivý orgasmus! Udělejte si s partnerem na sebe čas

Máte chuť okořenit si s partnerem milostný život a nejít hned na věc? Vyzkoušejte milování zvané karezza. O co vlastně jde? Potřebovat budete hlavně čas, protože při tomto typu milování se nespěchá a orgasmus se co nejvíce oddaluje. Takže děti na víkend k babičce a začněte klidně už ráno!

Co je karezza

Co vlastně slovo karezza znamená? Jde o italský výraz, který znamená pohlazení. Technika karezza je vlastně velmi pomalý způsob milování, který se podobá tomu tantrickému. Přináší netušené možnosti vnímání svého i partnerova těla, otevírá hlubší prožitky a vede k mnohem silnějšímu vyvrcholení. Cílem karezzy není propadnout své vášni a rychle ji uspokojit, ale ovládnout se a oddalovat orgasmus co možná nejvíce. Dosažení orgasmu pak není důležité, karezza se zabývá cestou k němu. Jde především o hloubku vzájemných prožitků s partnerem.

Karezza je vlastně nekonečně dlouhá předehra, která se podobá tantrickému milování. To je založeno hlavně na splynutí duší, propojení energetického pole s partnerem a preferuje vzájemné doteky a laskání, aniž by došlo k souloži a rychlému orgasmu. V podstatě je možné při stylu milování karezza soulož střídavě přerušovat bez vyvrcholení. Nejideálnější je setrvat ve fázi těsně před vrcholem a dosáhnout tak nekonečné extáze.

O technice milování karezza napsal již v roce 1931 ve své knize „The Karezza Method“ sexuální teoretik J. William Lloyd. Podle něj je za pojmenování a popularizaci karezzy ve Spojených státech odpovědná kvakerská lékařka Alice B. Stockhamová. Další informací je, že karezzu objevil již v roce 1844 John Humphrey Noyes z Oneidy v New Yorku.

Tip jak okořenit manželský sex

Milování karezza je podle odborníků skvělým prostředkem k tomu, jak upevnit a prohloubit vztah obou partnerů. Tento druh milování určitě není vhodný a žádoucí u náhodných známostí, ale v dlouhodobém partnerském vztahu, kdy už jeden druhého trochu znáte, anebo po letech manželství, kdy si chcete svůj milostný život poněkud okořenit. Jde o samotnou intimitu a otevření se intimním prožitkům.

Pokud neustále jen někam spěcháte, nemáte čas ani na chvilku s partnerem, ve spěchu necháváte ejakulovat partnera po rychlém sexu, aby se neprobudily děti, asi z vzájemného milování nemáte takové potěšení, že? Karezza ale zcela může změnit váš sexuální život. I ten více sobecký partner, který se chce rychle udělat, aby se pak mohl koukat na fotbal nebo jít s kamarády do hospody, nakonec zjistí, jak je karezza milování krásné a jak mocný orgasmus a prožitek obou partnerů může nakonec přivodit.

Oddalování ejakulace

Karezza učí sebeovládání, což je velice důležité. Sebekontrola je prospěšná ve všech ohledech, navíc může vystupňovat vzrušení na maximum, což je určitě žádoucí. Co všechno si tedy dovedete představit, že byste v rámci karezzy chtěli s partnerem dělat? Můžete dělat cokoliv, ale pouze smyslně, dráždivě, jemně a pomalu. Rychlé a intenzivní pohyby, vášnivé polibky a rychlá soulož vedou k rychlému orgasmu, proto nejsou dovoleny.

Účinky karezzy na zdraví a psychiku

Karezza má ale i své účinky na psychiku a zdraví. V prvé řadě podporuje tvorbu serotoninu a oxytocinu – hormonu lásky. Kromě toho se uvádí, že by mohla také pomoci s problémy v oblasti pohlavních orgánů, například s výtoky, záněty močového měchýře, při bolestivé menstruaci, endometrióze nebo problémech s dělohou či otěhotněním. Tyto domněnky ale samozřejmě nebyly nijak spolehlivě prokázány. Přesto karezza přináší velké plusy, obohacuje milostný život a posiluje vztah.

Žádné časové limity pro vás nesmí existovat. A proto se můžete milování s partnerem, hlazení, líbání, vzrušování se navzájem, věnovat klidně celý den a ještě to proložit jinými činnostmi, třeba jídlem nebo společnou hrou. Zásadní je láska, která je mezi vámi. Užívejte si to!

Zdroje: mojezdravi.cz, healthline.com

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Karezza zvyšuje milostné prožitky a přináší bouřlivý orgasmus! Udělejte si s partnerem na sebe čas