Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Kdy si udělat těhotenský test. Tvrzení výrobců nemusí být přesná

Redakce

Redakce

3. 3. 2014

Některé ženy se pokouší o miminko záměrně, jiným ho příroda nadělí tak trochu nečekaně. Ať jste ze skupiny první nebo druhé, povědomost o těhotenství mít jistě potřebujete. Na otázku, kdy si udělat těhotenský test, je poměrně snadné odpovědět: V případě, že máte podezření na těhotenství.  

Jak poznám, že jsem těhotná?

Prvotních příznaků je celá spousta, některé ženy to poznají už od počátku, pravděpodobně v nich koluje pradávný instinkt. Ty, které si však na nějaké příznaky musely počkat, často udávají bolest v prsou, která se vyznačuje pnutím nebo přecitlivělostí bradavek.

Můžete pocítit i zvýšenou únavu, velké výkyvy nálad nebo přecitlivělost. Váš výtok se může změnit na hustý a bílý. Častá je bolest svalů, kloubů a zvýšená teplota, příznaky mohou připomínat i symptomy obyčejné chřipky.

A kdy si mám test udělat?

Výsledek můžete brát jako definitivní až po dvou nebo třech týdnech od oplodnění. V tuto dobu totiž dosahuje hladina hCG ve vaší moči dostatečně vysoké koncentrace, aby mohla být prokazatelně naměřena.

Některé testy jsou údajně natolik citlivé, abyste jim mohla věřit už pět dní po otěhotnění, avšak pro jistotu byste měla test po měsíci zopakovat.

Co to bude?

Některé testy jsou natolik propracované, že vám mohou sdělit i pohlaví vašeho miminka. Nelze jim však věřit stoprocentně, pohlaví s jistotou určí lékař. Pro maminky, které po dítěti touží, je to jistě zajímavé zpestření, avšak díky častým nepřesnostem můžete zbytečně vyhodit poměrně velkou finanční částku.

Nějak těm papírkům nevěřím …

Ani nemusíte. Naštěstí můžete zajít k lékaři a ten vaši diagnózu určí s naprostou jistotou. Navíc se s ním můžete domluvit na interrupci nebo na průběhu vašeho dalšího ošetřování a péči o miminko. Pokud se výsledek na testu neobjevil dostatečně zřetelně, použijte jiný papírek nebo zvažte zakoupení výrobku od jiného dodavatele.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kdy si udělat těhotenský test. Tvrzení výrobců nemusí být přesná