×
WomanOnly

Koktejly na hubnutí, zrádný pomocník!

Koktejly na hubnutí

Na adresu koktejů na hubnutí často najdete kritiku. Na internetových diskuzích byste snadno našla nějaký ten negativní příběh o tom, jak koktejl na hubnutí „nefungoval“. Ovšem pokud budete dodržovat pravidla užívání tohoto doplňku stravy, dočkáte se kýžených výsledků.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Jak koktejly fungují?

Cílem je usnadnit sestavení správné stravy pro člověka, který chce zhubnout. Ovšem pokud chcete doopravdy zhubnout, musíte provést několik nezbytných změn ve svém jídelníčku.

Čtyři změny jídelníčku nutné k správné funkci koktejlů na hubnutí:

  • snížit podíl tuků a cukrů
  • zvýšit podíl kvalitních bílkovin
  • zvýšit množství vlákniny
  • zvýšit množství vitamínů

Bohužel většině lidí se nepodaří těchto změn docílit,   ať už z důvodu nedostatku času nebo protože nezvládají všechny aspekty ohlídat. Výrobci nám jsou samozřejmě schopni namíchat do koktejlů takové suroviny, z nichž ve výsledku vznikne koktejl, který splňuje všechny požadavky – obsahuje málo tuků a cukrů, hodně bílkovin, hodně vlákniny a hodně vitamínů.

Proč tedy nejíst jen koktejly na hubnutí?

Bohužel musíme brát na vědomí, že se jedná o koktejly, čili o tekutou stravu. A naše střeva jsou zvyklá na trávení  té pevné. Proto v žádném případě nemůžete celý jídelníček vyměnit pouze koktejly na hubnutí! Ovšem můžete jimi nahradit maximálně jedno jídlo za den, pokud nemáte čas připravovat tři dietní chody denně.

Jak vybrat správný koktej?

Má člověk šanci poznat kvalitní koktejl na zhubnutí? Nejlepší je poradit se s někým, kdo má zkušenosti, či s odborníkem, nikoli s prodejci. Základním vodítkem může být to, že kvalitní nápoj má obsahovat 28 – 30 % bílkovin! Součástí koktejlů musí být samozřejmě vláknina (30 až 35 gramů), jinak hrozí zácpa a řada dalších potíží!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*