Menu
WomanOnly
Krása

Kolagen omlazuje navenek i zevnitř. Ale chce si jej naservírovat

Kolagen je bez nadsázky elixírem mládí. Stárneme souběžně s tím, jak si jej naše tělo přestává samo tvořit. A začíná s tím záhy poté, co dospějeme. Již kolem 25. roku nám v těle začne ubývat, jeho tvorba se zpomaluje a po čtyřicítce se nám již netvoří vůbec. Kdo nechce stárnout, musí kolagen tělu naservírovat v podobě vhodné stravy, ale ještě lépe jako kvalitní hydrolyzovaný kolagen v doplňku stravy.

Kolagen je protein, jenž v našem těle působí jako lepidlo. Nepodceňujte jej, je totiž stavebním kamenem našich pojivových tkání a laicky řečeno, drží pohromadě naše buňky. Je důležitou součástí chrupavek, kostí, šlach i svalů. Hydrataci a pevnost propůjčuje naší pokožce. Takže bez dostatku kolagenu začne rychle pokulhávat naše krása, ale též tělo, protože s pohybovým aparátem jeho nedostatek zamává stejně významně.

Co se s námi děje, když se nepokusíme tělu dodat kolagen?

Prostě stárneme. Objeví se nám vrásky, zhorší se kvalita nehtů i vlasů. Překvapí nás bolesti kloubů i pomalejší regenerace svalů po sportovním výkonu. Dokonce tělo začne ztrácet schopnost snadno zahojit i různé drobné ranky.

Kolagen však podporuje i činnost našeho mozku. Je to právě on, kdo chrání mozek před nadměrným hromaděním bílkovin, což je dnes považováno za příčinu vzniku Alzheimerovy choroby. Kolagen též spravuje cévy, a pokud jej je v těle nedostatek, zhostí se jeho role cholesterol. Pomáhá rovněž pečovat o naši trávící soustavu a právě díky kolagenu střeva správně vstřebávají živiny.

Kolagen je zapotřebí dodávat tělu ve správné formě

Nedovolte přírodě nechat vás zestárnout. Moderní doplněk stravy v podobě hydrolyzovaného kolagenu umí našemu tělu chybějící kolagen dodat v dobře vstřebatelné podobě. Kvalitní hydrolyzovaný kolagen prodává e-shop Woldoshop.cz. Jde o německý hovězí kolagen nejvyšší kvality. Koupíte jej i jako kombinaci s kyselinou hyaluronovou. Tento „koktejl“ ocení především ženy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kolagen omlazuje navenek i zevnitř. Ale chce si jej naservírovat