Menu
WomanOnly
Móda a styl

Kolekce pro zimní olympijské hry 2014? Lepší jak v Londýně

Redakce

Redakce

11. 2. 2014

Kolekci české reprezentace pro zimní olympijské hry, které se konají v ruském Soči, opět navrhla tuzemská Alpine Pro. A opět bylo jednou z hlavních inspirací výtvarné umění – tentokrát secesní Alfons Mucha. Holínky však vystřídaly kšandy a beranice a povedlo se.

Ačkoliv nad některými prvky české kolekce možná pozvedneme obočí, celek s dominujícím lipovým listem je ucházející. A rozhodně předčí minulou kolekci pro letní olympijské hry v Londýně.

Barvy trikolory. A zlatá k tomu

Dle českých stanov musí být reprezentační úbor v barvě trikolory. To Alpine Pro splnila: zatímco bundám dominuje bílá, kalhoty jsou zahaleny v modř a mikiny jsou červené. Zaměříme se především na nejvýraznější oděv celé kolekce, tedy zimní bundy.

Kromě již zmíněného lipového listu a drobného vzoru v modré a červené jsou trochu zarážející velká zlatá písmena Czech Republic i další zlatavé detaily. Zlatá barva má symbolizovat úspěchy našeho olympijského týmu a vzbuzuje jakýsi slavnostní a zároveň sebevědomý dojem. Na druhou stranu je tak trochu kýčová a obzvláště ve spojení s Ruskem je zlatavý efekt trochu rozpačitý.

Ruská beranice i módní kšandy

Podobně působí i beranice, která, stejně jako holínky před 2 lety, odkazuje ke klimatickým podmínkám dějiště konání her. Zároveň je však svojí celkovou objemností až moc proruská.

A i lidi, naprosto nezasažené olympiádou, nemůže při pohledu na tuto pokrývku hlavy napadnout nic jiného než typická ruská chlupatá beranice. My Češi jsme však na jakékoliv spojování s Ruskem s ohledem na historii 20. století poměrně alergičtí.

Naopak velmi povedeným prvkem celé kolekce jsou kšandy, které zažívají nový boom a návrat do světa módy. Celou kolekci tak oživují a čeští reprezentanti působí s visícími kšandami jako vyrovnaní pohodáři. Sekundovat jim v tom má i modrá pletená čepice.

A celkové hodnocení kolekce? Poměrně zajímavý zlatý prvek, diskutabilní beranice a povedené kšandy. Teď ještě zbývá, zda nám přinese štěstí. Oblečením jsme zimní olympiádu 2014 ale zahájili vcelku dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kolekce pro zimní olympijské hry 2014? Lepší jak v Londýně