Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Koloidní stříbro: Čištění organismu nebo zabiják?

Alena Zelová

Alena Zelová

29. 6. 2014

O koloidním stříbře se vedou spory, je pro naše tělo vhodné nebo naopak tělu škodí? Jak jej dávkovat?

Koloidní stříbro se užívá jako podpůrný lék, který dezinfikuje tělo, avšak tato teorie není podložena. Přesto většina lidí, kteří užívají koloidní stříbro, uvádí, že se cítí lépe. Oproti tomu jsou lidé, kteří se staví proti koloidnímu stříbru. Podle nich je stříbro škodlivé, až toxické! Může způsobit poruchy nervového systému, jater, ledvin a také zbarvení kůže do šedomodra.

Koloidní stříbro lze užívat vnitřně i vnějším použitím. V některých zemích je jeho užívání dokonce zakázáno!

Rozhodnete-li se pro užívání koloidního stříbra, musíte dodržovat pravidla! Koloidní stříbro nesmí užívat těhotné a kojící ženy, lidé s vážným onemocněním jater a ledvin. Nedoporučuje se pobyt na slunci.

Dávkování koloidního stříbra

Koloidní stříbro se nesmí užívat dlouhodobě. Jedná se o čistící kúru, proto se doporučuje užívat maximálně 1 měsíc. Užívá se 2-3x denně a dávka se postupně navyšuje. Množství záleží dle hmotnosti.

Např. Při hmotnosti 70 kg první týden 2,5 ml roztoku, po týdnu dávku můžeme navýšit na 5 ml a poslední týden až 10 ml. Pokud cítíme, že je naše tělo hodně zaneseno, tak můžeme dávku navýšit. Přesto raději buďte opatrné!

Poraďte se s odborníkem. Nepřekračujte denní dávku!

Užívá se na lačno, kdy polknete roztok a chvíli jej převalujete na jazyku. Během užívání koloidního stříbra dodržujte pitný režim (alespoň 2 litry čisté vody denně)! Ze svého jídelníčku vyškrtněte potraviny jako je jogurt, kefír, kyška, plísňové sýry…

Koloidní stříbro lze vstřikovat do nosu, očí, potírat po kůži, ale i používat jako deodorant.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Koloidní stříbro: Čištění organismu nebo zabiják?