Menu
WomanOnly
Televizní tipy

Končí škola, začíná volno. Nalaďte se na ně s prázdninovými filmy

Veronika Jílková

Veronika Jílková

28. 6. 2013

Jak se pořádně vcítit do prázdninové nálady? Co si pustit pár tematických filmů, které vám dodají energii, uvolníte se u nich a mohou vás inspirovat pro letní dovolenou? Přinášíme 5 tipů na prázdninové filmy.

FOTO: Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu. Zdroj: Bontonfilm

Ztroskotaná láska

Letní dovolená nemusí být pokaždé podle vašich představ. Někdy se ale stane, že prožijete něco, po čem jste vždy toužili, a letní radovánky se změní v životní sen.

O tom vypráví příběh mladé Jenny (Amanda Bynes), která se svým nejlepším přítelem Ryanem (Jonathan Bennett) vyráží do prázdninového letoviska vydělat peníze. Když se Jenny dozví, že na stejném místě bude její nejoblíbenější rocková star Jason Masters (Chris Carmack), je štěstím bez sebe. Během jedné večerní plavby Jason přepadne přes zábradlí, Jenny ho zachrání a napovídá mu, že se ocitli na opuštěném ostrově. Jejich letovisko je přitom hned na opačné straně ostrova.

Zdroj: Magic Box

Zdroj: Magic Box

Jde o ideální film pro ty, co pouze sní o tom, jak by se opalovali na písčité pláži, pozorovali azurové moře a pili koktejly z kokosového ořechu. Naprostá idylka, ovšem mnoho kilometrů vzdálená, je pro mnohé z nás finančně nedostupná. Ale přesně proto jsou tu filmy, které nás zavedou i na ta nejméně možná místa.

Italské prázdniny

Někteří lidé tvrdí, že každý z nás má na světě svého dvojníka. A právě to se potvrzuje v letní zamilované komedii Italské prázdniny.

Studentka Lizzie (Hilary Duff) se vydává na školní zájezd do romantické Itálie. Místo toho, aby trávila dny na poznávacích výletech se svými spolužáky, seznámí se s místní hvězdou Paolem, který si ji bohužel splete se svojí bývalou přítelkyní, také zpěvačkou, která je shodou okolností zjevem úplně stejná. Postupem času se z Lizzie stává populární hvězda, která to na jevišti umí rozjet.

Zdroj: Warner Bros

Zdroj: Warner Bros

Zlom nastává ve chvíli, kdy se Lizzie objeví na pódiu spolu se svou dvojnicí. To samozřejmě není moc příjemný pohled pro podvedeného Paola. Posléze nastává pro Lizzie těžká chvíle, kdy si musí vybrat mezi novým životem v záři reflektorů a svým starým já a návratem do běžného života ke starým přátelům.

Zkus mě rozesmát

Výborná komedie s výbornými herci nás zavede na malebnou Havaj, kde jeden víkend obrátí život naruby hned několika lidem.

Hlavními postavami jsou Danny a Katherine, kteří předstírají, že jsou rozvádějící se manželé s dvěma dětmi, aby tak byla vyžehlena rozepře, kterou Danny spáchal své nové, mnohem mladší, přítelkyni Palmer (Brooklyn Decker). Příběh vypráví o tom, jak se z dvou kolegů, kteří si navzájem jeden z druhého utahují, stane dvojice, která si není až tak cizí. Děti sice umějí udělat pěkné peklo, ale ve skrytu duše jsou tím hlavním pojítkem v celé komedii.

Zdroj: Falcon

Zdroj: Falcon

Herci Adam Sandler a Jennifer Aniston byli před natáčením velmi dobří přátelé, a to téměř po dvacet let. To byl jeden z důvodů, proč jejich spolupráce během natáčení probíhala tak hladce. Díky tomu se ve filmu objevilo i mnoho improvizací a chyb, které do finálové podoby byly pro svou originalitu také zařazeny.

Sesterstvo putovních kalhot

Čtyři nejlepší přítelkyně se na letní prázdniny musejí odloučit, neboť každá má své plány v jiném koutě světa. Jediné, co je spojuje, jsou kalhoty.

Ty čtveřice objevila na společném nákupu a bylo až neuvěřitelné, jak seděly všem čtyřem, i když má každá z nich naprosto jinou postavu. Rozhodly se koupit je společně a během prázdnin si je přeposílat. Každý týden je nosila jedna dívka a posléze do nich zaznamenala svůj příběh. Do balíčku s kalhotami vždy připojila dopis, který příběh popisoval. Nejlepší přítelkyně tak během léta věděly vše, co se na druhé straně světa odehrává, a poznaly, které z nich kalhoty přinesly štěstí.

Zdroj: Warner Bros

Zdroj: Warner Bros

Příběh je adaptací stejnojmenné knižní verze z roku 2003, kterou napsala Ann Brasharesová. Putovní kalhoty jsou symbolem sdělení všech strastí, lásek, dobrodružství a smutku, které dívky během léta prožily. Na konci prázdnin byly kalhoty značně poničené, ale zážitků v nich bylo několik.

Účastníci zájezdu

Nesmí chybět ani česká prázdninová klasika, bez které se žádný autobusový zájezd neobejde.

Banda českých turistů se vydává na pobytový zájezd k Jadranu, aby zde strávila bezstarostné léto u moře. Jenže opak je pravdou a my jsme svědky komických a absurdních situací, které se těmto na sobě zcela nezávislým osobám společně dějí. Poznáváme mnoho odlišných typů osob a jejich příběhy, které se postupně začínají proplétat, až z některých vzniknou příběhy společné.

Zdroj: Bontonfilm

Zdroj: Bontonfilm

Snímek je natočený podle románu nejúspěšnějšího českého spisovatele moderní doby Michala Viewegha. Humorný film nenechá nikoho bez úsměvu, s některými situacemi se navíc mnozí z nás mohou ztotožnit – ať už jde o hnědé podšálky, nebo o smažené řízky na cestu. Díky tomuto filmu vás řidiči Karel a Karel vždy bezpečně dopraví na místo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Končí škola, začíná volno. Nalaďte se na ně s prázdninovými filmy