Menu
WomanOnly
Domácnost

Koupelna nemusí být nudná – jak si ji udělat opravdu hezkou?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 10. 2022

Koupelně spousta z nás vůbec nevěnuje zaslouženou pozornost. Přesto i tento kousek bytu může být stylový a přímo vybízet k dlouhému odpočinku ve vaně plné bublinek nebo pod proudem horké sprchy. Jak si zařídit koupelnu, aby vám dělala radost den, co den?

Přírodní dekorace a vůně osvěží každý interiér

Přírodní prvek dovede každou místnost přetvořit v pohodové prostředí. Pokud máte světlou koupelnu, rozhodně se nebojte použít jako dekoraci živou rostlinu. Některé se mají dobře i v tmavém prostředí. A pokud je téměř jisté, že zrovna ve vaší koupelně se živým rostlinám dařit nebude, nebojte se sáhnout ani po umělé. Poslední průzkumy ukazují, že na naši psychickou pohodu mají podobně pozitivní vliv jako ty živé!

Nezapomeňte ani na vhodnou odpočinkovou vůni, která ve vás vyvolá pocit propojení s přírodou a z vaší koupelny udělá hotové lázně.

Koupelna

Zdroj: unsplash

Úklidem k větší pohodě

Čisté a uspořádané prostředí má skvělý vliv na pocit pohody a současně i z toho nejmenšího a nejtmavšího prostoru dovede vyčarovat prostor, ve kterém se budete cítit dobře.

Prvním krokem při úklidu koupelny je zbavit se všech výrobků, které déle, než rok nepoužíváte nebo jim dokonce už dávno vypršelo datum spotřeby. Věci, které nepoužíváte pravidelně, přemístěte do skříněk či košíků a v otevřených prostorách mějte pouze prostředky, které používáte denně. Tím si uděláte v koupelně více prostoru a budete se cítit mnohem lépe.

Měkké a pohodlné ručníky udělají z každé návštěvy koupelny radost

Lázeňskou atmosféru dovedou vyčarovat i měkké a nadýchané ručníky a osušky. Používáte roky staré osušky, které už leccos pamatují? Vyměňte je za nové a uvidíte, jak se promění ráz celé koupelny. Nejlepším materiálem je bambus či bavlna, které jsou velmi příjemné na dotek a mají vynikající savé vlastnosti.

Soustřeďte se také na výběr vizuálně příjemné i pohodlné koupelnové předložky, která vás nejen ochrání před chladem a uklouznutím, ale koupelně dodá zase kousek krásy.

Ať už máte koupelnu jakoukoliv, pomocí pár kroků se dá proměnit v místo, kde se budete cítit skutečně dobře – nebo dokonce jak v lázních. Pusťte se do toho už dnes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Koupelna nemusí být nudná – jak si ji udělat opravdu hezkou?