×
WomanOnly

Krémy po opalování nikdy nepoužila pětina Čechů. Dělají velkou chybu!

Češi už si zvykli používat opalovací krémy, ale péči po opalování stále nevěnují téměř žádnou pozornost. Sluneční paprsky přitom představují velkou zátěž pro pokožku, a tu je proto po slunění dostatečně vyživovat a hydratovat.

spaleny-oblicej-opalovani

Podle průzkumu pro firmu Daylong používá pravidelně péči po opalování jen čtvrtina žen, a dokonce jenom deset procent mužů. Třetina mužů navíc nepoužila poopalovací kosmetiku nikdy v životě. Nejvíce lidí si dopřává ošetření pokožky nejen opalovacími prostředky jen občas.

Zánět, který panthenolem zklidníte

“Při nadměrném působení UV záření vzniká u lidí hlavně se světlým fototypem zánětlivá reakce, která má za cíl uchránit buněčná jádra. Navenek se to projevuje začervenáním kůže,” vysvětluje primářka dermatovenerologie z Fakultní nemocnice Motol Alena Machovcová. “Produkty s obsahem vitaminů a panthenolu aplikované po opalování pomáhají tento zánět zklidnit,” dodává.

Mnohé z poopalovacích krémů a jiných prostředků navíc kůži ošetřují a hydratují. Při spálení navíc příjemně chladí a přináší úlevu napjaté a vysušené pokožce.

Některé z krémů po opalovaní mají navíc takové složení, které vám pomůže udržet si krásně opálenou pokožku až dlouho do zimy.

Opálení je módní od doby Coco Chanel

Věděli jste, že opálenou pokožku zpopularizovala jako módní záležitost už téměř před sto lety slavná módní návrhářka Coco Chanel? Před ní se opálená kůže spojovala s nižší společenskou vrstvou pracujících venku a u vyšších vrstev byla naopak nežádoucí.

Coco Chanel se při poytu na francouzské riviéře lehce spálila a snědá kůže se jí natolik zalíbila, že se jí podařilo proměnit slunění v něco zdravého, stylového a dokonce luxusního. Z návrhářčiny rodné Francie se pak tento trend šířil dál do Evropy i do zámoří. Časopisy se plnily články propagujícími slunění a na jejich stránkách se objevovali stále více opálené modelky.

Návrháři pak postupně začali ubírat látku na plavkách a koncem 40. let už spatřily světlo světa první bikiny.

Teprve až potom se veřejnost začala zajímat také o zdravotní rizika spojená s opalováním.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*