Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Kvalitní odšťavňovač je klíčem k vašemu zdraví

Chcete získat silnou imunitu, pročistit organismus a dostat do těla maximum potřebných vitamínů a enzymů? Vsaďte na čerstvé ovocné a zeleninové šťávy připravené doma.

Jak dostat do těla všech 5 porcí zeleniny a ovoce denně, doporučovaných výživovými poradci? Jednoduše a chutně – vychutnejte si vitamíny ve formě čerstvých džusů.

Proč pít čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

Pití šťáv se 100% podílem čerstvého ovoce a zeleniny působí na náš organismus jako vitaminová bomba. Oproti konzumaci ovoce a zeleniny totiž dostáváte do těla více enzymů a vitaminů bez krájení a žvýkání.

Nejnovější studie předních lékařů dokazují, že konzumace velkého množství nezpracovaných čerstvých potravin (tzv. raw food nebo syrová strava) působí proti řadě civilizačních chorob, jako je cukrovka, deprese nebo rakovina.

Pití čerstvě připravených džusů navíc nevyvolává trávicí potíže, kterými můžete trpět při zvýšeném příjmu vlákniny (ovoce, zelenina) v potravě – nejčastěji jsou to nadýmání a průjem.

K čemu přispívají enzymy získané ze šťáv

Při konzumaci šťávy z čerstvě odšťavněného ovoce či zeleniny získáváme na naši stranu skvělé partnery ve formě enzymů. K čemu jsou dobré? Enzymy, nebo také tzv. proteinové biokatalyzátory, se v našem těle podílí na přepravě potravin, vylučování, detoxikaci a tvorbě energie. Navíc posilují naši imunitu a tlumí záněty. Většina enzymů ale zaniká při teplotě vyšší než 42 stupňů. Proto jsou džusy a potraviny v syrovém stavu cenným zdrojem enzymů.

Jak vybrat ten správný odšťavňovač

Příprava džusů doma je jednoduchá a  zvládnete ji během pár minut. Můžete si pořídit odšťavňovač odstředivý, který pracuje velkou rychlostí a ovoce či zeleninu nejdříve rozseká na malé kousky, až poté odšťavní. Šťáva z něj připravená je více napěněná a rychleji mění svoji barvu – oxiduje.

Oproti tomu dvou hřídelový nebo šnekový odšťavňovač šťávu lisuje. Hotová šťáva je tak na první pohled hustější a konzistence krémovější. Díky šetrnější přípravě si také zachovává většinu cenných látek pro váš organismus, včetně vlákniny. Ta přispívá k pomalejšímu vstřebávání cukrů do těla a pomáhá tak při hubnutí.

Šnekový odšťavňovač – Jak získat z čerstvé šťávy co nejvíce

Ideální nízko otáčkové odšťavňovače nabízí firma Kuvings. Skvělým pomocníkem pro získání chutných šťáv plných živin je šnekový odšťavňovač Kuvings C9500. Jeho výhodou je, že ovoce a zeleninu nemusíte před odšťavněním krájet – má totiž plnicí otvor o velikosti jablka. Tím šetříte svůj čas, suroviny stačí očistit a pak už se jen těšit na voňavou a zdravou šťávu.

Díky inovativní technologii umožňuje šnekový odšťavňovač Kuvings C9500 připravit šťávu s maximem výživných látek, což s použitím odstředivých odšťavňovačů nelze.

Odšťavňovač – investujte do vašeho zdraví

Ať už se rozhodnete pro koupi odstředivého či šnekového odšťavňovače, domácí výroba džusů bude velkým přínosem pro vaše zdraví. Velký výběr kvalitních odšťavňovačů značky Kuvings i od ostatních výrobců najdete v e-shopu megavita.cz, který se specializuje na spotřebiče a praktické pomůcky pro váš zdravý životní styl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kvalitní odšťavňovač je klíčem k vašemu zdraví