Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví

Spánek je často podceňován, kvalitní spánek je přitom zcela zásadní pro správné fungování lidského organismu, je prospěšný pro celkové fyzické a psychické zdraví, ale také správné funkce vnitřních procesů metabolismu a těla, které se během spánku regenerují. Zejména v současném hektickém životním stylu je přitom stále složitější dopřát si dobrý spánek, které je ničím nerušený a dlouhý.

Problémy se spánkem má dnes stále větší počet lidí a není to jen vlivem sledování obrazovek telefonů nebo tabletů, ale hlavně vlivem stresu. Právě stres, ať již ze školních lavic, od pracovních stolů nebo z rodinného či milostného života, je častým spouštěčem zdravotních problémů, jako je právě nespavost, ale také problémů vážnějších. Je proto dobré se obrátit na doplňky stravy, které pomohou tělu i mysli k lepšímu a klidnějšímu spánku, a tím také k lepšímu zdraví. Využít můžete například produkty od allnutrition.cz, kteří mají širokou nabídku nejen pro kvalitní spánek, ale také celkové zdraví, hubnutí, budování svalové hmoty nebo zdravé mlsání, ideální pro vyvážený každodenní jídelníček.

Proč je dobrý spánek důležitý?

Dobrý spánek je zcela zásadní pro lidské tělo, to během spánku regeneruje vše potřebné a připravuje tak metabolismus na další den. Jeho nedostatek však může tento proces vážně narušit. A pro je kvalitní spánek pro správné fungování tak důležitý? Vydatný a klidný spánek nám pomáhá v mnohém, například pomáhá k lepší produktivitě a koncentraci (je tak důležitý jak pro studijní, tak pracovní život), dokáže mít vliv na přibírání na váze a některé studie prokazují také spojení s lepší regulací kalorií v případě dostatečného spánku. Kromě toho však dobrý spánek přispívá k ochraně proti srdečním onemocněním, je efektivním bojovníkem proti depresím, posiluje imunitní systém a snižuje výskyt zánětů v těle.

Co může pomoci?

Mezi efektivní pomocníky v případě nedostatku spánku nebo jeho zhoršené kvality patří například doplňky pro dobrý spánek, jako jsou ty dostupné od allnutrition. Kombinace přírodních látek v těchto produktech dokáže stimulovat nervový systém a poskytuje zklidňující efekt, jehož výsledkem je zvýšená kvalita spánku a tím i zlepšené regenerační schopnosti organismu. Tyto doplňky mají mnoho podob a jsou dostupné například jako kapsle, které mimo jiné slouží jako ideální doplnění denní dávky hořčíku a dalších živin, důležitých pro správné funkce těla, ale také jako podpora v budování svalů nebo naopak na cestě za dokonalou postavou, v kombinaci s kvalitně vyváženým jídelníčkem.

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kvalitní spánek je základem dobrého zdraví