Menu
WomanOnly
Móda a styl

Legendární plátěnky Converse loni oslavily 110. narozeniny

Je téměř těžké uvěřit, že značka Converse je tu s námi již od roku 1908. Časy se od té doby sice dost změnily, ale legendární kecky jsou stále v módě a pořád cool. Přibývají jen novější a modernější materiály.

Tyto kultovní kotníčkové plátěnky doprovázely celé generace a dotvářely image těch nejvýraznějších hnutí, stylů i sportů své doby. V 50. letech dotvářely image rock and rollu, o více jak deset let později je nosili hippies, v 70. letech punkeři a v devadesátkách fanoušci skateboardingu. Ti je s oblibou obouvají dodnes a přidávají se k nim všichni, kdo skrze módu chtějí vyjádřit svůj osobitý styl.

Conversky vždy zaručeně podtrhnou vaši osobnost

Začalo to holínkami

Onoho roku 1908, když muž jménem Marquis Mills Converse založil firmu Converse, vypadaly jejich boty úplně jinak, než jak je známe dnes. Tehdy se totiž firma zaměřovala na výrobu holínek a dalších bot z gumy. Slávu Conversky získaly až s logem hvězdy, která přišla o 9 let později s bývalým basketbalistou Chuckem Taylorem. Ten ve snaze zajistit popularitu svého oblíbeného sportu pomáhal propagovat nový typ obuvi, přímo určený na košíkovou. Na nabídku modelů, které se prodávají v současnosti, se můžete podívat třeba tady: https://www.eobuv.cz/converse.html.

Hvězdná sláva pro basketbal

Nové boty, určené právě pro hraní basketbalu, měly bílou gumovou podrážku se vzorkem ve tvaru diamantů a látkový vršek v různých barvách. Na počest jejich propagátora a spolutvůrce byl tento model pojmenován Chuck Taylor All Star a v nezměněné podobě se prodává dodnes. Pokud by snad někdo pochyboval o jejich popularitě, tak více než 750 milionů prodaných párů hovoří snad samo za sebe.A

Chuck Taylor All Star – vlajková loď Converse

Hravé i dravé botky

K látkovým modelům se postupem času přidaly i Conversky kožené, semišové nebo dokonce vinylové. Nejnověji pak k používaným materiálům přibyl i nepromokavý Goretex. Střihy zůstávají stejné: pro dámy, pány i děti jsou tu nízké nebo kotníkové modely tenisek, které se kromě materiálu liší především barvou nebo vzorem. Každý rok se pak všichni skalní fanoušci Conversek mohou těšit na zajímavou limitovanou edici.

A co vy, máte ve svém botníku alespoň jeden pár těchto slavných kecek, které nosil mimo jiných slavných osobností třeba Kurt Cobain nebo Beatles?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Legendární plátěnky Converse loni oslavily 110. narozeniny