Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Lék na vysoký tlak? Zkuste to přírodní cestou a zakousněte se do česneku

Jak na nižší tlak přírodní cestou? Zkuste obyčejný česnek, přírodní antibiotikum, které pomůže snížit krevní tlak a nejen to. Kolik česneku tedy konzumovat?

Česnek jako přírodní antibiotikum i bojovník s vysokým tlakem

Česnek je bez pochyby jednou z nejsilnějších potravin, kterou můžeme konzumovat, chceme-li podpořit svou imunitu. Jeho seznam zdraví prospěšných vlastností je velmi obsáhlý a možná právě proto se vyskytuje téměř ve všech typech kuchyní po celém světě. Mnoho lidí o něm říká, že je to přírodní antibiotikum, které vyžene bacily z těla lépe než kterýkoliv přípravek z lékárny.

Jiní na něj nedají dopustit, když dojde řeč na snížení hladiny špatného cholesterolu a vysokého krevního tlaku. V česneku se totiž nachází alicin. Ten je velmi přínosný pro naše cévy, protože zvyšuje jejich pružnost a zabraňuje hromadění plaku. Jak možná víte, právě tyto problémy mívají na svědomí infarkt a mrtvici.

Konzumujte česnek syrový a získáte víc

Přestože si česnek můžeme dopřávat v mnoha podobách, tou nejúčinnější je konzumace syrového česneku. Vařený česnek nebo česnek ve formě tablet je ochuzený o řadu zdraví prospěšných látek. Z jeho konzumace tedy nezískáme maximum, ale jen zlomek. Že raději oželíte nějakou tu pusu od partnera, když to pomůže snížit vysoký krevní tlak?

Stačí tedy gram nadrceného česneku denně a ještě před konzumací ho nechte 15 minut „odležet“ – to kvůli aktivaci zdraví prospěšných látek v česneku. Nižší krevní tlak ale není jediným benefitem, který na vás čeká. Česnek je nízkokalorický, ale současně plný vitaminů, které vaše tělo uvítá.

Pozor na předávkování česnekem

Chcete-li z konzumace česneku získat maximum, můžete se po konzultaci s lékařem pustit do konzumace až deseti stroužků česneku denně. Tato dávka bude mít údajně pozitivní vliv na zdraví vašeho srdce a pomůže předcházet kardiovaskulárním onemocněním. Ale pozor, nadměrná konzumace česneku nebude mít na svědomí jen menší chuť vašeho partnera po vašich rtech.

Hrozí předávkování česnekem. To může mít na svědomí poškození jater nebo změnu tělesného pachu (pot, sliny…), ale i vyšší krvácivost, která je před operací o tolik méně žádoucí.  Pokud se chystáte na operaci, bude lepší přestat česnek konzumovat alespoň dva týdny před operací. Než se tedy pustíte do pojídání syrového česneku ve velkém, obzvláště kvůli zdravotním důvodům, konzultace s lékařem je více než doporučována.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Lék na vysoký tlak? Zkuste to přírodní cestou a zakousněte se do česneku