Menu
WomanOnly
Sex

Léky na alergii mohou negativně ovlivnit vztah k sexu u žen

Asi každý, koho trápí rýmy a alergie, není příliš nadšený z jarního období. Stačí se projít okolo rozkvetlé jarní louky nebo keřů, kde tělo dostane koňskou dávku pylu. A silný kašel, vyrážka, slzení a svědění očí na sebe nenechá dlouho čekat.

Co asi ale především ženy netuší, že alergie hraje i negativní úlohu v sexuálním životě. A to nejen kvůli únavě. Alergici vědí, že nejlepším lékem na jejich zdravotní problém jsou antihistaminika. Ty ale vysušují sliznice – včetně vagíny.

Problémem antihistaminik je, že vysušují sliznice univerzálně a nedělají žádné rozdíly v tom, které sliznice je vhodné vysušit a které ne. U žen je tak vysušována i vaginální sliznice, což má negativní vliv na sexuální život.

Pokud žena pravidelně používá volně dostupné léky na alergii, pravidelně tak užívá zmíněná antihistaminika, které můžou způsobit vyschnutí pochvy a následně utlumit sexuální apetit.

Alergičky, které tak ke svému zděšení zjišťují, že jim klesá libido a jejich partner je sexuálně nepřitahuje, by tak měly projít své lékárničky, zda v nich nemají nějaká léčiva obsahující antihistaminika. A dřívější bohatší sexuální život se tak může navrátit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léky na alergii mohou negativně ovlivnit vztah k sexu u žen