×
WomanOnly

Léky, po kterých vypadájí vlasy. Proč se vám nedaří mít hustou kštici

padání vlasů

Občasné vypadávání vlasů je přirozený proces. Jestliže jich však denně ztratíte kolem stovky, měli byste zpozornit. Možná jste totiž dodnes netušili, že jednou z příčin vypadávání mohou být léky, které třeba pravidelně užíváte.

 

Nadměrné užívání různých léků nezpůsobuje vždy razantní ztrátu vlasů. Může dojít k jejich oslabení a větší lámavosti. Přijít můžete i o lesk.

Nejčastěji je postupná ztráta vlasů spojována s rakovinou, kdy pacienty užívají potřebné léky. V tomto případě však většinou způsobují ztrátu vlasů pouze po dobu užívání. Po jejich vysazení se vlasy zpětně obnovují.

Jaké další léky ovlivňují padání vlasů

Negativní vliv na zdravý růst vlasů mohou mít antidepresiva, léky na plísňová onemocnění nebo například přípravky na snížení krevníku tlaku.

I u lidí, kteří užívají léčiva na štítnou žlázu, se mohou časem objevit příznaky zhoršení kvality vlasů. Ženy by navíc měly dbát zřetel na výběr antikoncepce, jejíž nežádoucí účinky mohou mít vliv opět i na vlasy.

Pokud tyto léky kombinujete a nadměrně užíváte, zaděláváte si na problémech. Padání vlasů nezachrání mnohdy ani vitamíny běžně dostupné v lékárnách. Pozor si dejte proto na vitamín A a výrobky s jeho obsahem nevyhledávejte.

Máte-li pocit, že vaše vlasy nejsou to, co bývaly, zkuste se poradit s lékařem na změně léků. Po jejich správném vysazení se vlasům vrátí síla a obnoví se růst.



Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*