Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Lenka (35): Manžel má v peněžence kondom. Přitom je nepoužíváme

Co všechno může být důkazem nevěry? Nejde jen o přistižení při činu. Může jít třeba o zapomenutou žhavou smsku v telefonu, účet z restaurace, v níž jste spolu nebyli, cizí dámský parfém ve vlasech nebo rtěnka na košili. Anebo kondom v peněžence i když víte, že spolu kondomy nikdy nepoužíváte?

Žádnou antikoncepci nepoužíváme a chceme mít další dítě

S Tomem jsme se poznali na jedné prázdninové grilovačce. Od začátku jsme si padli do oka a celý večer jsme si povídali. Pak jsme si začali psát, scházet se a po třech letech chození mě požádal o ruku. Dnes máme dvě krásné a zdravé děti, dokonce bych chtěla i třetí. Nikdy jsem nebrala žádnou antikoncepci a dáváme si pozor. První dítě jsme chtěli, cíleně jsme se snažili a hned po měsíci jsem otěhotněla. Narodila se nám Amálka, které je dneska pět let, druhé dítko přišlo neplánovaně krátce po Amálce, hned rok nato se nám narodil Toník po dědovi. Od té doby si dáváme pozor, ale nepoužíváme ani žádné kondomy, ani neberu hormonální antikoncepci, kterou považuji pro ženy a životní prostředí za nezdravou.

Naše manželství je spokojené a harmonické. Spíme spolu dvakrát týdně. Nehádáme se. Uvažujeme o třetím dítěti. Z předchozí práce jsem jako těhotná odešla a nechtěla se do ní vrátit, po dětech jsem hned nemohla sehnat jinou práci, takže jsem na pracáku, protože už mi skončila rodičovská dovolená se čtyřletým Toníkem. A tak jsme si říkali, že ještě jedno dítě a dost. Pak už si opravdu najdu práci nebo rozjedu podnikání, což bych chtěla. Takže tím chci říct, že žádnou antikoncepci ani kondom nepotřebujeme. Sice jsme se do snažení naplno ještě nedali, ale Tom souhlasil a nemá nic proti tomu.

Mirka (38): Nedokážu odejít z nefunkčního vztahu. Bojím se být sama

Tajně jsem se mu podívala do peněženky, ve které se něco lesklo

Proto mě nanejvýš zarazilo, když jsem zcela náhodou objevila v peněžence svého muže kondom. Je to něco podobného, jako když ženy nosí v kabelce tampony pro situaci “co kdyby náhodou”. Anebo ho tam má proto, že ho skutečně potřebuje, protože má milenku? Tomu jsem vážně nemohla uvěřit! Byla by to nejvyšší zrada, jakou by mi mohl udělat. Navíc spolu spíme. Opravdu žádný problém není, že by se ode mě odtahoval, byl divný nebo chodil pozdě domů. Nic takového. Je to zkrátka záhada nad záhadu.

Splést jsem se nemohla. Napřed jsem zahlédla lesklý obal, když platil v restauraci. Říkala jsem si, že to je možná žvýkačka. Ale nedalo mi to, tak jsem se doma tajně podívala, když zrovna spal u televize. Vím, že se to nedělá a nejsem na sebe pyšná, ale chtěla jsem mít jistotu, že jsem opravdu viděla to, co jsem viděla. Takže je to nějaký kondom, navíc velikosti XXL. Ovšem on takovou velikost nemá.

Jana (39): Moje rodina nesnáší mého manžela. Nesmí překročit práh domu mých rodičů

Tajím mu, že to vím. Prostě jsem se neodvážila na to zeptat. Musela bych mu totiž přiznat, že jsem se tam dívala a hrabala jsem mu do peněženky. Ale jsem jako na trní a pořád ho sleduji. Možná bych se měla opakovaně dívat znovu, jestli ho tam ještě má a už ho třeba nahradil nějakým jiným. Což doufám, že ne. Pravda je, že pokud bude stejný kondom pořád na svém místě, bude to ještě dobré…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Právě čtete

Lenka (35): Manžel má v peněžence kondom. Přitom je nepoužíváme