Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Letní radovánky: Nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi

Letní měsíce jsou jako stvořené k tomu, abychom trávili čas venku. Kdo má rodinu, ten bude nejčastěji venku trávit čas s dětmi. Aby to ale nebylo každý rok stejně, můžete se inspirovat našimi tipy na letní radovánky. Které z nich vás zaujmou?

Vyrazte do přírody na túru

Česká republika je doslova protkaná skvěle značenými turistickými trasami. drtivě většině případů se přitom vydáte na cestu, která je velice dobře schůdná s dětmi. Na procházku s sebou můžete vzít i pejska. Jen pak nezapomeňte na tablety proti blechám a klíšťatům pro psy. Jestliže totiž váš pes kromě vyšlapaných pěšin a cest rád pobíhá všude kolem, budou se vám tablety chránící proti parazitům hodit.

Co takhle do akvaparku?

Děti milují vodu a vyrazit k vodě je během letních dnů ideální. Vedle klasických koupališť nebo třeba vodních přehrad můžete vyrazit do akvaparku. V těch si děti přijdou na své. Celý den budou moci jezdit na tobogánech a užívat si různé další služby a atrakce. Rodiče se přitom mohou v klidu zrelaxovat v sauně nebo páře.

Děti milují ZOO

Nejen po Česku, ale i v zahraničí naleznete ve velkých a často i menších městech zoologické zahrady. V těch mohou děti naživo potkat tuzemská a především exotická zvířata, která znají z knížek, filmů a školních lavic. Děti zvířata milují, a tak i když strávíte v ZOO celý den, děti už budou žadonit o další návštěvu.

Nejen na cesty do ZOO si s sebou připravte také svačinu a nezapomeňte na dostatek tekutin – nechtějí-li děti pít čistou vodu, můžete zkusit zdravé sirupy. Letní dny jsou pro děti i rodiče po fyzické stránce velice náročné, a tak je nutné neustále tekutiny a energii poctivě doplňovat.

Užijte si pohodu doma na zahradě

I děti někdy rády zvolní a místo toho, aby neustále někde cestovaly, uvítají klidný víkend v pohodlí domova. Můžete si tak doma něco ugrilovat a užít si pohodu u bazénu. Alternativou může být badminton, můžete si zakopat s míčem nebo třeba společně luštit křížovky a rébusy. Zkrátka si doma udělejte rodinný den, jak ho máte nejraději. Dobré jídlo, hudba a sport jsou ale zárukou úspěchu.

Vyrazte na kolo

Rodinný cyklovýlet je další osvědčenou klasikou, která udělá radost dětem i rodičům. S menšími dětmi dejte přednost asfaltovým cyklostezkám, kterých v posledních letech výrazně přibylo. S náctiletými pak můžete vyrazit i do náročnějšího terénu. Pro případ, že by se něco stalo, nezapomeňte zjistit, kde se nachází nejbližší klinika.

Nezapomínejte na zahraničí

Zahraniční dovolená nabízí neomezené spektrum zážitku. Děti mohou objevovat zahraniční pokrmy, procvičovat cizí jazyk, objevovat novou kulturu. Svěřte jim i navigování. Půjde pro ně o zábavnou výzvu, díky které se přirozeně zlepší v orientaci v cizím prostředí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Letní radovánky: Nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi