Menu
WomanOnly
Dovolená s dětmi

Léto v Česku i v zahraničí bez starostí

Léto klepe na dveře a spousta z nás už se vidí na dovolené u moře nebo na túře v horách. Každý upřednostňuje jinou formu odpočinku, avšak všichni bychom chtěli prožít dovolenou bez komplikací a zdravotních problémů.

Cestovatelský průjem

Zdroj: Shutterstock.com

Právě v létě mimo domácí prostředí na nás čeká spousta zdravotních nástrah. Tělo bude mít co dělat, aby se s nimi vyrovnalo. A my mu v tom můžeme výrazně pomoci. Právě o tom, jsou následující řádky.

Při cestě do zahraničí byste měli být připraveni na všechno. Nevyplatí se však ani podceňovat dovolenou v Česku. Lepší je být připraven a vybaven na všechny varianty, když nevíte, jak to bude vypadat na místě samotném, kam jedete, co se tam bude dát sehnat. Na co je tedy určitě dobré se připravit, abychom předešli nejčastějším zdravotním potížím?

Cizokrajná kuchyně

Při cestování není čas řešit hygienu, jí se jednoduše tam, kde je to možné. Problémy dělá voda z kohoutku, exotické ovoce a pokrmy, a dokonce zmrzlina. Z toho všeho je možné dostat tzv. cestovatelský průjem. Ten dokáže dovolenou pěkně znepříjemnit, proto byste si měli sebou určitě zabalit přípravky na podporu trávicí soustavy a zažívání. Je vhodné tělo podpořit již několik dnů před odjezdem a s předstihem nasadit laktobacily. Ideální je doplnit probiotika také prebiotiky,

Hřejivé sluneční paprsky

Podceňovaným strašákem bývá sluníčko, na které se celý rok tolik těšíme. Ale pozor, je třeba vědět, jak moc blízko si můžete pustit paprsky k tělu. Zahalovat se celé léto do dlouhého oblečení asi není vaším cílem, daleko snadnější je obnaženou pokožku chránit. Zevnitř ji podpoří nutrikosmetika, především tedy vitamin A, a který se v těle tvoří z betakarotenu, biotin, zinek. Zvenku potom používejte kvalitní opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem.

Náhlé prochladnutí

Prázdninové počasí je často zrádné, z horkých odpolední se mohou stát deštivé a studené večery. Stačí prochladnout a močové ústrojí to nám dá najevo. Častěji se s tím setkávají ženy, a kdo už má zkušenosti, neměl by rozhodně podcenit přípravu. Močové cesty a péče o ně si tedy určitě zaslouží vaši pozornost. Minimálně se vyplatí sbalit si bavlněné a ne příliš těsné spodní prádlo a ideálně nějaký vhodný doplněk stravy pro akutní podporu.

Mezi námi ženami

Vysoké teploty, bazény, cestování, jiné klima a prostředí, to vše dává pořádně zabrat ženským intimním partiím. Při návštěvách bazénů se obzvlášť vyplatí dbát na intimní hygienu a udržet si tak intimní svěžest bez kvasinkových a bakteriálních infekcí.

Horské túry a dlouhé procházky

I ty nejostřílenější milovníky dlouhých horských túr občas překvapí vlastní tělo, nejčastěji klouby a záda. Prospěje jim kloubní výživa, uvolní je masáž od blízké osoby, cviky či pestrý jídelníček (hlavně s obsahem vitaminu C a kolagenu).

Nekonečné dny plné zážitků

Co si budeme povídat, užít si rodinnou dovolenou je nakonec pořádně náročné. Je potřeba všechno včas zařídit, neztratit se v cizím prostředí, domluvit se v zahraničí, zabavit děti. Člověka to tak unaví, že padne večer do postele a tvrdě spí až do rána. A je úplně jedno, že postel není tak pohodlná jako ta domácí. Únava, vyčerpání a stres však k dovolené nepatří. Snažte se udržet si energii a vitalitu, klidně k tomu použijte nějakou pochutinu nebo sklenku vína. Na dovolené hoďte za hlavu všechny diety a celoročně dodržované zásady.

Když nepodceníte přípravu, určitě vás čeká krásná dovolená bez starostí. Užijte si ji ve zdraví!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Léto v Česku i v zahraničí bez starostí