Menu
WomanOnly
Líčení očí

Líčení očí pod brýle? I to má své zákonitosti

Redakce

Redakce

7. 3. 2020

Používáte dioptrické brýle a nevíte si rady, jak se správně nalíčit? Máme pro vás několik rad a typů, jak docílit vkusného make-upu i s brýlemi na očích.

Rozdílnost oproti běžnému líčení

Pokud střídáte kontaktní čočky s dioptrickými brýlemi, měli byste této situaci přizpůsobit i make-up. Brýle totiž zvýrazní partii očí, lépe řečeno zaostří všechny vaše detaily. Proto každá slepená řasa bude daleko viditelnější, než kdybyste brýle neměla.

Při líčení se zaměřte na preciznost, jinak by mohlo budit dojem, že jste na sebe ve spěchu nanesla kosmetiku, která vám přišla pod ruku. Když už do make-upu investujete práci a čas, vynasnažte se, aby vaše líčení vypadalo dokonale.

Zaručené typy na líčení

Jen stěží lze jednu radu aplikovat na všechny typy žen. Přece jen každá jsme jiná, máme jiný tvar obličeje, jinou barvu očí a vlasů, proto i make-up musíme přizpůsobit našemu typu. Zároveň ne každá máme stejný vkus, což se ve vizáži projeví také.

Obecně platí, že pod brýle se nejlépe hodí ostré líčení, například pomocí tekutých konturovacích očních linek. Vhodné je oči také orámovat, samozřejmě s přihlédnutím k jejich tvaru.

Používáte-li oční stíny, volte spíše matnější verzi namísto lesklé. Stíny protáhněte do ztracena, budou vypadat daleko lépe než při obloukovitém tvaru. Svou pozornost věnujte řasám, jak již bylo zmíněno, je na ně pod brýlemi pořádně zaostřeno. Vyberte si takovou řasenku, která svým kartáčkem řasy perfektně oddělí.

Na typu brýlí záleží

Dnešní doba s sebou přináší velký výběr, což se týká samozřejmě i brýlí. Existují brýle bez obrouček, pouze s horní či dolní obroučkou, klasické obroučkové a také jsou hitem poslední doby brýle se širokými obroučkami.

Výrazné obroučky se hodí spíše ke kulatému obličeji a tmavšímu odstínu očí. Těmto obroučkám sluší výrazné oční linky nebo nápadná barva rtů. Naopak brýle bez obrouček tolik nesvazují, co se týče způsobu malování. V tomto případě berte spíše ohled na váš tvar a barvu očí, typ pleti a ostatní důležitosti, které už na sobě zajisté znáte.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Líčení očí pod brýle? I to má své zákonitosti