Menu
WomanOnly
Krása

Líčení očí pro blondýny a brunety: Jaké barvy se k vám hodí?

Redakce

Redakce

1. 2. 2013

Umět se dokonale namalovat, je touhou každé z nás. Při volbě očních stínů nezáleží jen na barvě očí. Důležité je také, jste-li majitelkou blond, nebo tmavých vlasů.

Aby stíny na očích lépe držely, poprašte víčka pudrem nebo si kupte speciální bázi. Osvědčený je třeba podklad od značky ARTDECO. Budete-li chtít výraznější tóny, vyplatí se lehce navlhčit aplikátor.

Zářivá blondýnka

Pro blondýnky jsou nejvhodnější pastelové barvy. Zkuste jemně růžovou, světle zelenou, meruňkovou, zlatou nebo béžovou.

Skvělá je také kombinace několika barev najednou. Tmavší odstín naneste na celou plochu horního víčka a váš neodolatelný pohled doplňte světlejším stínem do koutku oka.

Zářivé stíny v barvě nebe raději hned vyhoďte a místo nich si pořiďte švestkové nebo tyrkysové, které budou na vašich očích přirozenější. Vyhněte se i tmavým nebo perleťovým stínům, které vás udělají zbytečně starší a přísnější.

Sexy brunetka

U tmavovlásek naopak nejlépe vyniknou barvy jako hnědá, fialová, zelená, černá, červená a dokonce také žlutá. Pokud jste majitelkou světlejších očí, můžete přidat krémovou barvu na jejich rozzáření. Odzbrojující pohled dolaďte pomocí tužky na oči.

Dejte si však pozor na kombinace tmavých stínů a rudé rtěnky. K výrazným rtům se, jak všechny víme, hodí nenápadné líčení očí.

Ať už jste blondýna, nebo bruneta, k dokonale nalíčeným očím patří perfektně upravené obočí. Zapomeňte na tenké linky zvýrazněné tmavou tužkou, váš obličej bude zbytečně tvrdý. Raději zvolte tóny v barvě vlasů nebo jen o odstín tmavší.

A až se rozhodnete změnit barvu vlasů, nezapomeňte, že musíte změnit i líčení!

Autorka: Andrea Trojanová

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Líčení očí pro blondýny a brunety: Jaké barvy se k vám hodí?