Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Líčení podle Victoria Secret. Naučte se make-up jako anděl

Redakce

Redakce

7. 1. 2015

Před pár týdny se v Londýně odehrála jedna z nejočekávanějších módních show letošního roku-Victoria´s Secret fashion show. Statisíce lidí po celém světě sledují televizní přenos, popřípadě očekávají, kdy se přehlídka objeví na internetu, protože se nejedná o další plejádu vychrtlých modelek, které předvádějí oblečení.

Andílci Victoria´s Secret jsou nepochybně jedny z nejkrásnějších žen planety a celá přehlídka je koncipovaná jako velkolepá show s hudbou, úžasnými efekty a oněmi nádhernými charakteristickými křídly. I někdo koho sledování přehlídek nezajímá se u této akce nenudí a snad každá žena sledující ty dokonalé ženy přemýšlí, jak by mohla taky vypadat jako Adriana Lima či Alessandra Ambrosio. Jejich postavy jsou výsledkem velmi náročného tréninku, ale jejich typické líčení si s trochou make-upu a času můžete vytvořit i sama doma.

Pokud se podíváte na pár záběrů z módní přehlídky, tak uvidíte, že „andělské líčení“ je jiné u každé z modelek, nicméně základ je společný. Úžasná opálená pleť, kouřové líčení a většinou lesklé rty v relativně přirozených odstínech. Ony okřídlené bohyně vypadají naprosto úžasně, ale kousek čertíků v sobě určitě mají.

Abyste dosáhla jejich vzhledu, je důležitá příprava pleti, tedy důkladná hydratace a nejlépe přirozené opálení. Také husté a upravení obočí je velmi podstatné pro výsledný efekt. Dokonce i královna výrazného obočí Cara Delevigne se v předchozích ročnících procházela po VS mole. Také je potřeba zmínit, že andělské vlasy jsou vždy důkladně natočené, objemné, zářivé a naprosto úchvatné. To by ale byl materiál na celý další článek, takže se radši vrhněme na líčení…

Anton Oparin / Shutterstock.com

Anton Oparin / Shutterstock.com

Začněte s poctivě hydratovanou pletí. Výživný krém rozzáří vaši pleť a make-up nebude ulpívat na suchých místech. Pokud máte dojem, že ho potřebujete, tak použijte primer, u mastné pleti pomůže, aby líčení vydrželo déle a pokud máte naopak pleť zašedlou, tak zvažte rozzařovací přípravek. Poté se vrhněte na samotný make-up.

Nepoužívejte příliš krycí nebo příliš matný make-up, pokožka by měla zářit a působit zdravým dojmem. Použijte pudr, ale šetřete s ním. Pokud máte mastnou pleť, tak ho určitě nevynechejte (je veliký rozdíl mezi zářivou a mastnou pletí), ale pudrujte především v oblasti T-zóny a tváře pouze lehce poprašte. Poté se vrhneme na tváře. Všechny andílci mají důkladně vystínované kontury obličeje a bronzerem se rozhodně nešetří. Udělejte tedy takový ten výraz jako kapřík, kdy zatáhnete tváře a konturovací pudr (popřípadě matný bronzer) naneste pod lícní kosti, kolem čelistí a také na spánky. Tím silně zvýrazníte obrysy obličeje a také budete působit opáleným a zdravým dojmem.

Everett Collection / Shutterstock.com

Everett Collection / Shutterstock.com

 

Pořadí případků na tváře není bezpodmínečně dané, ale poté je dobré se přesunout k rozjasňovači, který by měl přijít nad lícní kosti, nad zevní část obočí a můžete s jeho pomocí zdůraznit i vnitřní koutky očí a horní ret pro plnější efekt. Na závěr naneste tvářenku na „jablíčka“ tváří. Zvolte růžový popřípadě meruňkový odstín a nebojte se přitlačit. V tuto fázi máte již na tvářích hodně produktů, ale výsledný efekt za to stojí.

Nyní se přesuneme k očím. Andílci mívají většinou kouřové líčení v přirozených odstínech hnědé/bronzové/béžové zvýrazněné černou či tmavě hnědou, husté řasy a také obočí, které je opatrně dokreslené a zafixované gelem či voskem. U obočí je nutné používat studené odstíny a postupovat lehkou rukou, jinak snadno dosáhnete poněkud nepřirozeného výrazu. Oční líčení je asi nejkomplikovanější a je u každého andílka odlišné. Pokud by vás zajímal přesný postup, tak zkuste pohledat na youtube, kde naleznete naprosto přesný popis vybraného líčení.

Anton Oparin / Shutterstock.com

Anton Oparin / Shutterstock.com

 

Zjednodušeně je dobré použít bázi pod oční stíny, aby vaše líčení dlouho vydrželo a také, aby barvy byly výraznější. Nebojte se používat třpytivé stíny a gelové či tekuté oční stíny. Poté orámujte oči tmavou tužkou či tekutou linkou a naneste velké množství řasenky. Můžete použít i umělé řasy, ale doporučuji jejich aplikaci natrénovat, určitě nechcete chodit s umělými řasami, které vám visí do obličeje…

Jako poslední bod se přesuneme ke rtům. Na molech většinou vidíte plné, lesklé a světle růžové/meruňkové/béžové odstíny. Vybrat si tělovou rtěnku, která se skvěle hodí ke kouřovým očím není jednoduché, můžete vypadat skvěle a nebo jako mrtvola. Pokud chcete dosáhnout přesného výsledku nebo chcete vytvořit iluzi plnějších rtů, tak určitě použijte tužku na rty v odstínu, který bude odpovídat rtěnce. A protože VS modelky s líčením nešetří, tak se nebojte ani trojkombinace tužka+rtěnka+lesk.

V tuto chvíli už prakticky není produkt, který byste ještě mohla přidat a vaše důkladné líčení je u konce. Vyžaduje určitou dávku odvahy, ale je skvělé na párty nebo když si prostě chcete připadat jako sexy anděl. Je to trošku ironická kombinace, ale nebojte se, vypadá úchvatně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Líčení podle Victoria Secret. Naučte se make-up jako anděl