Menu
WomanOnly
Líčení lícních kostí

Líčení pro kulatý obličej. Jak protáhnout linie pomocí make-upu?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

13. 10. 2018

Každá žena, která alespoň trochu dbá o svou vizáž, jistě ví, že líčit bychom se měli nejen podle barvy naší pleti a očí, ale především podle tvaru obličeje. Jak na líčení pro kulatý obličej? Víme, jak jej pomocí líčidel protáhnout a zeštíhlit.

Líčení na kulatý obličej

Majitelky kulatého obličeje si často stěžují na to, že mají příliš objemné tváře. Tento tvar obličeje skutečně může působit tak, že tváře vypadají trošku baculatější a často neodpovídají postavě majitelky.

Doporučení pro líčení kulatého obličeje se tedy soustředí primárně na celkové zeštíhlení a protáhnutí obličeje. Líčením pro kulatý obličej se tak mohou inspirovat i majitelky jiných tvarů obličeje, kterým se ten jejich zdá trochu baculatější, než by si ho přály mít.

Make-up pro kulatý obličej

Baculatější tváře nejsou nic, co by s trochou make-upu a barev nešlo zkorigovat. Přesněji řečeno, budete potřebovat dva odstíny make-upu – jeden světlejší a jeden tmavší. Abyste dosáhla zúžení obličeje, je třeba zvýraznit vertikální linii uprostřed – tedy střed čela, střed nosu a bradu. Na tato místa tedy aplikujte světlejší odstín. Po stranách nosu, na jeho špičku a na zbytek obličeje – zejména na tváře a spánky pak naneste tmavší odstín.

Make-up nezapomeňte pořádně rozestřít tak, abyste zamaskovala přechody mezi odstíny. Z toho plyne, že je potřeba nevolit extrémně rozdílné odstíny, u kterých by pak přechody byly hodně viditelné. Můžete rovněž použít odstíny tři, případně si na přechody smíchat trochu tmavšího a trochu světlejšího odstínu.

Jak se namalovat. Správné líčení podle tvaru obličeje dokáže zázraky!

Líčení pro kulatý obličej – pudr a tvářenka

S pudrem není třeba vymýšlet nějakou velkou vědu, důležité je především aby byl kvalitní a dostatečně tak zafixoval vámi pracně vytvořený podklad. Důležitým aspektem pro líčení kulatého obličeje je však tvářenka. Tvářenka se obvykle nanáší pod lícní kosti a protahuje se směrem ke spánkům. Pokud jste však majitelka kulatého obličeje, naneste ji jen pod lícní kosti.

Důležitý je také odstín tvářenky. Čím tmavší odstín zvolíte, tím užší vizáže obličeje můžete dosáhnout. Ovšem nic se nemá přehánět – musíte brát v úvahu odstín své pleti, aby líčení stále působilo přirozeně. Co se týče barev, dejte přednost spíše hnědým odstínům než růžovým či červeným. Místo tvářenky také můžete použít bronzer. Ovšem dejte si pozor na to, aby nebyl příliš třpytivý – to by mohlo baculatější tváře zase zvýraznit.

Jak vybrat brýle? Podle tvaru obličeje i podle aktuálních trendů!

Líčení očí pro kulatý obličej

Podobně jako u make-upu by majitelky kulatého obličeje měly postupovat při líčení očí. Do vnitřního koutku oka tedy naneste světlejší stíny, dále je použijte na víčko a pod obočí. Tmavý odstín pak aplikujte do vnějšího koutku oka. Pro kulatý obličej jsou také ideální protáhlé oční linky zvedající se nad řasami. Co se týče obočí, kulatému obličeji prospívá vysoce klenutá a šikmá linie.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Líčení pro kulatý obličej. Jak protáhnout linie pomocí make-upu?