Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Jak se namalovat. Správné líčení podle tvaru obličeje dokáže zázraky!

Redakce

Redakce

11. 9. 2018

Znáte to, ačkoli se líčíte každý den, takže byste v tom měla být přebornicí, něco se vám stále nezdá. Nebo když se vidíte na fotce, nestačíte se divit. Pokud si přejete naučit se, jak se namalovat co nejkrásněji, čtěte dál. Poradíme vám,  jak si nalíčit správně oči, aby se zvýraznily, jak sjednotit tón pleti a jak zvýraznit ústa a obočí. Konečně budete vypadat nádherně a přirozeně!

Jak se správně nalíčit krok za krokem

Představíme vám jednotlivé kroky správného líčení tak, jak je doporučují profesionální vizážistky. Správně se nalíčit ovšem není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V zahraničí, kde je silná divadelní a filmová tradice (Itálie, Francie, USA) existují dokonce i vysoké umělecké školy zaměřené na líčení. Představíme vám základní esenci správného líčení, abyste byla dokonalá.

Správný postup při líčení

1. krok: Hydratace

Výživa a hydratace pleti je velmi důležitá. Pokožka je zdravá a mnohem lépe odolává stresu a nebo výrazným změnám teplot, které jsou teď na podzim na denním pořádku. Obličej důkladně vyčistěte, osušte a ihned naneste hydratační krém. Pozor – v zimě se hydratační krém nedoporučuje kvůli obsahu vody. Preferujte krém pečující a vyživující.

Doporučuje se používat pouze bio značky (lze koupit v lékárnách), protože pletí se vstřebávají škodlivé látky, které jsou mnohdy v běžných (i drahých) krémech obsaženy. Ideálně by měl podkladový krém obsahovat UV faktor, aby pleť zbytečně nestárla. Zejména UV faktory bývají problematické, zde je tedy opravdu namístě kupovat přírodní bio kosmetiku.

Proč podkladové báze ničí naši pleť. Stojí pár momentů bez vrásek za to?

Make-up mnohem lépe chytá na čistou a hydratovanou pleť. Líčení vám potom vydrží skoro celý den a kromě lehkého přepudrování ho nebudete muset nijak obnovovat.

Velice oblíbené jsou dnes tónující tónující krémy, které sjednotí barvu pleti a zakryjí nedostatky jako jsou kruhy pod očima nebo různé pupínky či jizvičky. Pleť rozjasní a hydratuje. Make-up pak na něm velmi dobře drží.

Kruhy pod očima neznačí jen únavu. Před čím nás mohou varovat?

2. krok: Báze

Profesionální vizážistky bez podkladové báze neudělají ani ránu. Pokud máte pleť nejednotnou, máte-li jemné vrásky nebo různé nerovnosti pleti, bázi také používejte. Pokud ale máte pleť hezkou samu o sobě, zbytečně na ni další vrstvu nenanášejte, aby mohla volně dýchat.

3. krok: Rozjasňovač

Na tváře a čelo můžete nanést perleťový či třpitivý rozjasňovač. Nemělo by se to s ním ale přehánět, abyste se nepřirozeně neleskla až moc.

4. krok: Líčení make-up – postup

Potom, co pokožku důkladně vyčistíte a dáte jí potřebnou hydrataci, naneste make-up. Odstín by měl být co nejpodobnější jako barva vaší pleti. Nic nevypadá hůř, než když je obličej výrazně tmavší nebo naopak světlejší než krk a zbytek těla!

Jak si správně nalíčit make up?

Aby make-up působil co nejpřirozeněji, rozetřete ho do ztracena i na krk. Hezky se sjednotí s barvou kůže a nebude vytvářet nevzhledné ohraničení kolem tváře. Make-up lehce zafixujte pudrem. Bude vám lépe držet a vy si ho nebudete muset dodělávat přes den. Pudru nepoužívejte příliš moc, působilo by to uměle.
Pod oči, do vnitřního a vnějšího koutku naneste světlejší make-up, tzv. concealer, který se prodává v tyčince. Jeho úkolem je zesvětlit okolí očí a zakrýt tmavé kruhy pod očima. Dobře na něj navíc potom chytá oční stín.

5. krok: Jak si nalíčit oči?

Mladým dívkám stačí na oči jen nanést řasenku, která řasy prodlouží, a dodá jim tak svůdný a výrazný pohled. Pokud chcete mít oči ještě výraznější, dejte si na horní víčko linku. Použít můžete tekuté oční linky, pokud vám s nimi ale moc nejde pracovat, pak si můžete pořídit speciální, v podobě fixu. Používá se jednoduše a vypadá velmi dobře.

Pokud nemáte ráda linky, můžete oko oživit lehkým stínem v odstínu hnědé nebo šedé, kterým pouze lehounce vystínujete oko z vnější strany. Stín může zasahovat až k obočí, ale měl by být jen jemný, proto ho rozetřete do ztracena. Pokud chcete, aby vaše obočí zvýraznilo oční okolí, použijte pod něj světlé třpytivé nebo matné oční stíny. Mezi obočí a oční víčka použijte tmavší stín, přímo v důlku, kde se vám oko krčí. Přidávejte stín zlehka a průběžně to kontrolujte, aby to nebylo přehnané.

Tam, kde začínají vaše řasy, použijte tužku na oči. Krásně si tím zvýrazníte tvar očí.
Když si líčíte oční stíny, na konci oka se vždy kreslí tvar V, pro zvýraznění tvaru. Pokud chcete, aby byl výsledek jemnější, použijte tvar C.
U dolních řas použijte stín, který krásně definuje oko a dodá mu svěží vhled.
Do vnitřního koutku použijte třpytivé stíny, otevřete si tím oči a dodáte jim lesk.
Pozor, abyste si během aplikace očních stínů neumazaly tváře. Vizážisti si pomáhají papírovým ubrouskem, kterým si během líčení očí tváře zakryjí. Většinou ale stačí, když si obličej oprášíte ještě jednou velkým štětcem na pudr.

Tipy pro líčení velkých očí. Zdůrazněte svá kukadla a oslňte

6. krok: Obočí

V současnosti je moderní trend výrazně líčeného, hustého obočí. Pokud vám to ale nesluší, nesnažte se za každou cenu líčit podle trendů, ale podle toho, co se k vám hodí. Navíc většině mužů se výrazně nalíčené obočí nelíbí. Důležité je mít obočí správně vytrhané do hezkého tvaru, který pak již jen stačí lehce zvýraznit tužkou na obočí ve správném odstínu. Pamatujte také, že na fotografii či v televizi výrazné obočí vypadá dobře, ale ve skutečnosti působí výrazně a nepřirozeně. Musíte tedy rozlišovat líčení na běžné nošení či do práce přes den od toho večerního, příp. pokud vyrážíte k fotografovi.

Chcete krásné obočí? Vyzkoušejte microblading!

6. krok: Tvářenka

Použijte ji jen jemně na líčka. Vybírejte takovou, která má podobný odstín jako vaše rtěnka či pokud rtěnku nenosíte jako vaše rty. Tváře pak vypadají přirozeněji a obličej je barevně sjednocený. Pomoci si můžete tím, že ze rtů uděláte takzvanou rybičku a tím se zvýrazní lícní kosti, které jemně přetřete tvářenkou. Teď už víte, jak se namalovat tvářenkou.

7. krok: Nezapomínejte na rty

Nezapomínejte ani na rty. Pokud nenosíte rtěnku, naneste si na ně alespoň vyživující balzám. Hlavně v sychravém počasí je potřeba jim věnovat zvýšenou pozornost, aby nebyly popraskané. Všechny toužíme po tom být k zulíbání a ne vypadat jako seschlá stařenka. Pokud chcete mít hladké a hebké rty, dodržujte pitný režim. Voda hydratuje nejen celé vaše tělo ale i ústa.

Jak zvětšit rty pomocí make-upu? Žádný problém!

Jaký vybrat make-up?

Uvědomte si, že make-up máte na obličeji i 15 hodin v kuse. Je opravdu důležité používat pouze přírodní značky. V současnosti je již kvalita přírodních produktů na vysoké úrovni. Také mnoho celebrit již dávno přešlo výhradně na značky bio. Většina z nich (např. Gwyneth Paltrow, Jessica Biel, Pink, Angelina Jolie atd.) otevřeně propagují kosmetické produkty, které netestovaly na zvířatech. Ale pozor – ačkoli je v Evropě testování na zvířatech zakázané, v Číně je povinné. Firmy, které prodávají produkty v Číně, na zvířatech testují. Jedná se o všechny velké značky. Etický postoj k přírodě je tím nejmodernějším trendem současnosti. Produkty lze sehnat buď v bio obchodech, ale i v běžné drogerii (např. Alverde či Lavera).

Jak se správně líčit podle tvaru obličeje

Máte kulatý, oválný, polodlouhý nebo hranatý obličej? Podle jeho tvaru byste měla vědět, jak se namalovat, abyste vypadala co nejlépe. Drtivá většina z nás má nějaký, alespoň drobný nedostatek na kráse. Kosmetika tu je od toho, některé nedostatky skrýt a přednosti zvýraznit…
Jak se správně nalíčit – kulatý obličej

Jak se správně nalíčit – kulatý obličej

Kulatá tvář bývá plnější, a proto si většinou podrží mladistvý vzhled déle než u žen s jiným tvarem obličeje. Bývá kratší, poměrně široká, má plné tváře a kulatou bradu. Máte-li kulatý obličej, používejte zesvětlovací odstín na čele, pod očima, v horních partiích lícních kostí a uprostřed brady, abyste připoutala pozornost na střed obličeje. Tmavší odstín bronzového pudru nebo make-up o jeden až dva odstíny tmavší než barva vaší pleti používejte na spáncích, tvářích a podél čelistí. Tím vytvoříte iluzi oválného obličeje.

Líčení pro kulatý obličej. Jak protáhnout linie pomocí make-upu?

Jak se namalovat – srdčitý obličej

Srdčitý obličej je nejširší v oblasti čela a směrem dolů se zužuje ke špičaté bradě. Podobá se vlastně obrácenému trojúhelníku. Máte-li srdčitý obličej, naneste zesvětlovací make-up na bradu, čímž ji opticky rozšíříte. Stejný odstín použijte i na čelo a pod oči nad okraje lícních kostí, čímž upoutáte pozornost na střední část obličeje. Tmavším odstínem potlačte šířku obličeje v oblasti spánků a tváří.

Jak se namalovat – hranatý obličej

Hranatý obličej je stejně široký v úrovni čela, brady i uprostřed. Máte-li hranatý obličej, zesvětlovací odstín make-upu nanášejte doprostřed čela, pod oči, nad lícní kosti a na špičku brady. Tím upoutáte pozornost na střed obličeje. Tmavší odstín používejte po stranách čela a podél hrany dolní čelisti. Na tváře používejte růž, což také odpoutá pozornost od rohů „čtverce“, opticky rozšíří oblast líček a vytvoří iluzi oválnějšího obličeje.

Jak se namalovat – protáhlý obličej

Protáhlý obličej mívá vysoko lícní kosti, vysoké a úzké čelo a výrazné, ostře řezané čelisti. Máte-li protáhlý obličej, nikdy nepoužívejte zesvětlovací nebo stínovací make-up. Tím by se váš obličej zdál ještě protáhlejší. Délku brady můžete zkrátit bronzovým pudrem naneseným podél dolního okraje brady. Nešetřete tvářenkou, dostatek barvy naneste na nejvyšší partie tváří. To zkrátí a rozšíří tuto část obličeje. Obličej opticky zkrátíte také ofinou.

Jak se namalovat – oválný obličej

Oválný tvar obličeje se obvykle považuje za nejdokonalejší díky krásně symetrickým proporcím. Nejširší je ve výšce lícních kostí a tváří, směrem k bradě i čelu se mírně zužuje. Protože je symetrický, není nutné používat zesvětlující a konturující odstín make-upu. Můžete experimentovat a hrát si s líčením, jak se vám zachce. Oválná tvář si může dovolit téměř každý nový trend v dekorativní kosmetice.

Jak si správně namalovat obočí? Vyhněte se nejčastějším prohřeškům

Jak se správně nalíčit – video

Zejména líčení očí a obočí může dělat někomu problémy. Pokud si nejste jistá, není nic jednoduššího, než si pustit instruktážní tutorial zaměřený na líčení očí, např. na Youtube.com. Pamatujte ale vždy, že se jedná o video. Na něm slečny vypadají i výrazně nalíčené skvěle. Ve skutečnosti by ale vypadaly nalíčené až příliš. Většina mužů nemá příliš mnoho make-upu ráda. Není tedy od věci si doma perfektní výrazné líčení vyzkoušet a vyfotit se tak, ale ven takto raději nevyrážejte, snad jen večer do klubu. Teď už víte, jak se namalovat.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

08.12.2022
Blíženci
Právě čtete

Jak se namalovat. Správné líčení podle tvaru obličeje dokáže zázraky!