Menu
WomanOnly
Líčení očí

Tipy pro líčení velkých očí. Zdůrazněte svá kukadla a oslňte

Jak na líčení velkých očí? Úplně jednoduše! Poradíme vám, které barvy očních stínů vybrat, kterou zvolit řasenku a jak zacházet s tužkou na oči.

Má smysl líčit velké oči?

Máte-li velká kukadla, máte o starost méně. Efekt velkých očí dává ženám před zrcadlem hodně zabrat, a naučit se tuto techniku ovládat je stojí mnoho času. Jak ale jistě víte, i nositelky velkých očí to nemají s jejich nalíčením lehké. Na velkých očích jsou jakékoliv chyby více vidět a ani výběr barev očních stínů není žádná legrace.

Mnoho lidí tvrdí, že velké oči nikdo nepřehlédne. Tak proč je líčit? Jednoduše proto, že chcete podtrhnout jejich krásu a nechat je vyniknout. Nemějte obavy, že vám jakožto majitelce velkých očí je líčení zapovězeno. Podtrhněte svou největší přednost! Jak na to?

Nikdy nezapomínejte na základ

Ať už jsou vaše oči malé či velké, nikdy nezapomínejte na základní bázi pod oční stíny. Báze má za úkol zafixovat oční stíny, tzn. zamezí slévání barvy v očním záhybu, prodlužuje dobu, po kterou oči vypadají jako právě nalíčené a hlavně rozjasní oko. Na velkých očích jsou takové nedostatky mnohem více vidět.

Vyhněte se pestrým barvám

Více prostoru na víčku neznamená, že musíte vyzkoušet všechny barvy v paletce. Oční stíny by měly být spíše matné, rozetřené do ztracena. Snažte se o méně výrazný, ale více plynulý barevný přechod. Ideální pro vás budou barvy tělové, netřpytící se, decentní. Nejméně vhodné barvy jsou žlutá, modrá, červená a fialová.

  1. Začněte střední částí očního víčka a naneste na něj matný hnědý stín.
  2. Podél linie řas naneste o odstín či dva tmavší hnědý stín.
  3. Poté můžete zvolit buď krémové či bílé oční stíny, případně highlighter, který patří do vnitřního koutku oka.

Vždy si dejte pozor na to, aby nejtmavší barvy byly pouze na vnějším okraji – nikdy uvnitř. Nejsvětlejší barvy naopak patří do vnitřního koutku. Vaše oči se krásně rozzáří a vy s nimi. Pokud nechcete používat neustále dokola hnědé oční stíny, můžete zkusit experimentovat s šedou, bledě růžovou, meruňkovou nebo okrovou barvou očních stínů.

 

Pokud chcete nalíčit velké oči například na párty, vhodné barvy budou měděná či bronzová. Stříbrné či zlaté oční stíny by ve vašem případě vykouzlily efekt vykulených očí, což pravděpodobně nechcete.

Tužka na oči jako největší pomocník

Působí vaše oči moc vykuleně? Pomůže vám tužka, s níž můžete oči opticky „roztáhnout“ do šíře. Postačí klasická černá, ale lepšího výsledku dosáhnete s hnědou – ideálně ve totožném odstínu očních stínů. Při výběru tužky na oči hledejte co nejtenčí, s vysokou krycí schopností.

Při aplikaci se snažte vždy o to nejužší linku. Pokud bude linka moc silná, oči budou vypadat dvojnásobně velké. Obtáhněte s ní linku podél horního víčka a veďte ji s mírným sklonem nahoru směrem ven. Začnete opravdu od kraje víčka – čím přesnější budete, tím lepšího výsledku dosáhnete. Postup zopakujte i podél spodního víčka, jen začněte až v polovině. Na konci obě linky spojte.

A co řasy?

Myslíte si, že vám velké oči nedovolí řasy dlouhé jako mrkací panenka? Dobrá zpráva je, že ani vám není použití řasenky zapovězeno! Naopak tím krásně rozjasníte pohled. Pouze se vyhýbejte těm řasenkám, které mají zvětšit objem řas. Ve vašem případě chcete řasy pouze zvýraznit a prodloužit.

Tip maskérů: v některých případech stačí použít řasenku pouze na horní řasy.

Nepodceňte obočí

Máte-li přirozeně husté obočí, jste ve výhodě. Stačí ho jen přejet tužkou na obočí ve stejném odstínu. V opačném případě je zapotřebí mu trochu pomoci. V kombinaci s velkými kukadly není nutné používat výrazné ani vysoce kryjící tužky.

Lepší volbou jsou v takovém případě oční stíny nanesené na štěteček či vatovou tyčinku. Tvar obočí by neměl být příliš rovný ani mít moc velký sklon směrem k nosu. Působila byste zamračeně – nehledě na to, že máte velká rozesmátá kukadla.

Jak si správně namalovat obočí? Vyhněte se nejčastějším prohřeškům

Fígl, který nefunguje

Mnoho žen, které si neví rady, zkouší fígl v podobě barvy očních stínů, která je totožná s barvou svých očí. Tomu se zkuste vyhnout. Je to podobné, jako když byste sladila outfit do jedné a téže barvy – nevypadá to ani trochu dobře. Dobrou nápovědou vám bude, pokud vedle sebe položíte oční stíny v barvě svých očí a ty, které byste ráda použila na víčka. Ihned poznáte, zda k sobě tato barevná kombinace půjde, nebo ne.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy pro líčení velkých očí. Zdůrazněte svá kukadla a oslňte