Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Jak si správně namalovat obočí? Vyhněte se nejčastějším prohřeškům

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 8. 2017

Jak vypadá ideální obočí, to je předmětem mnoha sporů mezi módními guru – konzervativnější část zastává jemnější linky, druhý tábor však miluje silné obočí ala Cara Delevigne. Jak si tedy správně namalovat obočí? Poradíme vám v našem článku!

Jak si hezky namalovat obočí

Ať už jste zastánci jemnější slabé linie, anebo výrazného silného a tmavého obočí, vždy platí, že nic by se nemělo přehánět. Extrémy v tomto případě dosáhnete spíše úděsu okolí než jeho obdivu. Zcela vytrhané obočí a ostrá linka tužkou by mělo být tabu, stejně tak ovšem nemusíte mít co nejčernější a nejhustší obočí – nechcete přece dostat přezdívku Brežněv.

Jak si správně namalovat obočí – tvar

Abyste si mohla obočí hezky namalovat, základem je vychytat adekvátní tvar obočí. K tomu můžete využít tento trik s tužkami – položte si na obličej dvě tužky tak, aby těsně svíraly oko (u vnitřního a vnějšího koutku) a zároveň se křížily u vašeho nosu. Kde tužky protnou linii obočí, tam by mělo končit a začínat.

Obočí by tedy mělo vést v podstatě od vnitřního koutku oka k vnějšímu. Takto ho vytrhejte do obloučku, ovšem neměňte příliš jeho přirozený tvar. Vytrhejte pouze přečuhující chloupky tak, aby obočí nepůsobilo neupraveně. Vytrhávejte jej ve spodní linii od vnitřního koutku oka k vnějšímu a po směru růstu. Pokud nemůžete vychytat správný tvar, nechte si jej napoprvé upravit od kosmetičky a poté už obočí jen udržujte.

Barva obočí

Vedle tvaru obočí je důležitá také jeho barva, která by měla odpovídat přirozené barvě vašich vlasů. Pokud si vlasy barvíte, můžete obočí o několik tónů ztmavit či zesvětlit. V případě tmavých vlasů by však mělo být o odstín světlejší, v případě světlých vlasů pak o odstín tmavší.

Chcete vyzkoušet barvení obočí?

K barvení obočí ze použít domácí barvy, respektive odbarvovače na obočí, anebo se vypravit do salónu. Mladé ženy, co výrazně nemění barvu vlasů, obvykle nemusí barvu obočí řešit, jelikož nejvíce jim sedne ta přirozená, ovšem spolu s věkem se obočí stává stále světlejším. Pak je nasnadě uvažovat o permanentním make-upu, který vydrží 2-3 roky. Důkladně tvarovaná linka vám totiž dokáže ubrat pár let, přičemž po vymytí barvy ji lze zase přizpůsobit aktuálnímu stavu obočí.

Malování obočí tužkou nebo stíny

Až překvapivě častými bývají hrůzné prohřešky typu dokonale vyholit či vytrhat obočí, případně jej odbarvit a tmavou tužkou nakreslit linku. Ostrá linie však způsobí, že váš pohled bude vypadat přísně a nepřirozeně. Tužku na obočí použijte, pokud se vám vlivem špatného vytrhávání objevila v obočí holá místa – v tom případě by měla být v barvě obočí.

K přirozenému ztmavení obočí můžete použít tužku či stíny, maximálně však o dva odstíny tmavší než je vaše obočí, jinak by světlé obočí mohlo prosvítat a nepůsobilo by to přirozeně. V tomto případě zvažte raději obarvení obočí. Tužka by měla být tvrdší, aby se nerozmazávala, oční stíny volte hnědé, šedé nebo černé, avšak matné bez třpytek. Tvar obočí nakonec zafixujte kulatým kartáčkem, případně můžete použít lak či gel na vlasy.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně namalovat obočí? Vyhněte se nejčastějším prohřeškům