Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Jak zvětšit rty pomocí make-upu? Žádný problém!

Jana Albrechtová

Jana Albrechtová

13. 12. 2017

Pamatujete si tu dobu, kdy byly v kurzu malé mobilní telefony? Jak je tomu nyní? Čím větší, tím lepší. Také byly IN malé zadečky, teď se celý fitness svět točí okolo velkých vypracovaných zadků a stehen. Třebaže však smyslné a plné rty nejsou módou posledních let, stále často tápeme, jak je make-upem zvýraznit, zkrátka udělat tak, aby vypadaly dokonale a plně.

Třebaže se u některých somatotypů dá vypracovat hezká postava s pevným a větším pozadím, rty nijak cvičením zvětšit nelze. Plastický chirurg by to jistě zvládl. Tedy to zvětšení. Avšak bohužel to, zda budete s výsledkem nakonec spokojeny, jisté již není, groteskní fotografie známých osobností to jen potvrzují.

Dobrou zprávou je, že kosmetický průmysl dělá vše pro to, aby i dámy s úzkými rty dosáhly smyslnějších plných rtů, je-li to jejich touhou. Jak větších rtů dosáhnout?

Používejte balzám na rty

Skutečně, balzám vaše rty nejen hydratuje, ale i opticky zvětší. Takže než na rty nanesete jakýkoli jiný kosmetický přípravek, dělejte tak vždy až po nanesení hydratačního balzámu. Pokud se vám podaří najít balzám s peprmintovým olejem, který přirozeně zvyšuje cirkulaci krve ve rtech, tím lépe. Nenanášejte však rtěnku ihned na balzám, ale počkejte alespoň pět minut, než ji aplikujete.

Ošmirglovat rty

Když už žena nanáší na rty rtěnku, chce tím na své rty upozornit. Chce, aby byly krásné a ne popraskané či šupinaté. Je to jako byste si na mastné vlasy nasadily korunku. Tudíž? Jednoduše své rty „ošmirglujte“ dohladka. Ale ne, šmirgl papírem ne, nebojte se. Jednoduše rty zahladíte zubním kartáčkem a vodou. Provádějte krouživé pohyby po rtech tak, jako byste si čistily zuby. Tím že budete krouživými pohyby rty masírovat, zlepšíte tak cirkulaci krve ve rtech, které pak budou větší, smyslnější a pěkně dorůžova.

Co takhle peeling?

Peeling na rty? Kde se to kupuje? Věřím, že nikam chodit nemusíte, jelikož všechno potřebné najdete jistě doma. Na domácí peeling na rty budete potřebovat lžičku hnědého cukru, který promícháte s medem, dokud nevznikne hutná pasta. Poté prstem hmotu naneste na rty a jemně masírujte krouživými pohyby. Zrnitá textura odstraní odumřelou kůži a celkově budou vaše rty vypadat větší a zářivější. Namísto medu můžete použít klidně kokosový olej. Jakmile s peelingem skončíte, naneste na rty hydratační balzám.

Jedlá soda, aneb peelingu není nikdy dost

Ano, další peeling, jestliže chcete vyzkoušet něco jiného, nebo zrovna doma nemáte med ani kokosový olej. Jedlá soda je také skvělým peelingem a nepotřebujete k tomu nic víc, než jedlou sodu a vodu. Zkrátka, z vody a z jedlé sody vytvořte také hustou pastu, kterou promasírujete rty. Jedlá soda rty hezky zjemní a odstraní odumřelou kůži.

Jak na rozpraskané rty a koutky. I v zimě můžete mít krásná ústa

Skořice, ano další peeling

Milujete-li vůni skořice, jistě vás zaujme skořicový peeling na rty. Funguje úplně stejně jako peeling s cukrem a medem či jedlou sodou. Skořice má však ještě k tomu takové chemické vlastnosti, které udělají vaše rty přirozeně větší a plnější. Buďte však na pozoru, máte-li na rtech nějaké ranky, které může skořice ještě více rozdráždit. Jak se skořicí postupovat? Prvně naneste na rty vazelínu, poté naneste na rty skořici, rozetřete směs po celých rtech a nechte pár minut působit. Poté smyjte vazelínu se skořicí vodou. Rty budete mít poté kypřejší a jistě vás potěší i jejich zářivý odstín.

Podkladová báze

Tak a nyní to přijde. Tedy skoro, ale už se dostáváme k barvičkám, tedy skoro. Nyní můžete na rty již nanést rtěnku. Nicméně, lepší je, když ještě před samotnou rtěnkou nanesete podkladovou bázi. Je to úplně stejné jako například u báze na oční stíny. Ty vám také díky bázi vydrží krásné po celý den. I podkladová báze na rty udrží vaše rty v kondici, i když patrně ne celý den, jelikož člověk stále něco pije a ujídá. Nicméně, čím déle barvu rtů udržíte, tím lépe, souhlasíte? Navíc i díky podkladové bázi budou rty vypadat větší.

Jak si správně nalíčit rty, aby dlouho vydržely. Buďte hříšně krásná!

Větší rty díky korektoru

Můžete použít i korektor ke zvětšení rtů tím, že linku nakreslíte mírně přes linii rtů a rtěnka se s korektorem přirozeně propojí, přičemž vaše rty budou vypadat větší.

Konturovací tužka

Jistě jste čekaly, že konturovací tužka přijde. Tak právě teď přišla její chvíle. Ta totiž dokáže rty velmi zvýraznit, když linku nakreslíte mírně za přirozenou linií vašich rtů. Jakmile budete mít linku nakreslenou, vyplníte prostor rtů rtěnkou podobné barvy jako je konturovací tužka. K zahlazení linky rtů pak ještě můžete použít korektor, který nejen linku skryje, ale rty budou vypadat přirozeněji a větší.

Tmavá není vaše barva (chcete-li větší rty)

I když možná rády černé oblečení nosíte pořád dokola a bezesporu vám jistě sluší, na rtech, máte-li úzké, vám stoprocentně nesluší. Tmavá barva rtěnky rty ještě více zužuje, takže to není nejlepší nápad, toužíte-li po větších rtech. Místo toho používejte světlejší barvy rtěnek, například taková nude nebo světle růžová. Nejenže jsou tyto barvy trendy, ale úzké rty udělají plnější.

I s přirozeností se dá čarovat

Tedy ne tak úplně s přirozeností, jelikož i nude rtěnka je pořád jenom rtěnka, nicméně dva odstíny nude rtěnky udělají s vašimi rty poměrně hezký zvětšující efekt. Jak na to? Naneste tmavší odstín na rty a světlejší barvu doprostřed rtů a rozetřete. Rty hezky prokouknou a pochopitelně budou vypadat větší.

Ohodnoťte tento článek:
3,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zvětšit rty pomocí make-upu? Žádný problém!