Menu
WomanOnly
Make-upy a líčení

Jak si správně nalíčit rty, aby dlouho vydržely. Buďte hříšně krásná!

Redakce

Redakce

8. 10. 2018

Ráda byste své rty proměnila v sexy a neodolatelnou součást svého obličeje, ale nevíte, jak na to? Víme, jak udělat z vašich rtů magnet na muže. Stačí o ně trochu pečovat a používat správnou kosmetiku. Základem je správné líčení.

Dokonalý povrch rtů udělá divy

Kdo má raději tmavší odstíny rtěnky, musí vědět, že ty patří jen na dokonale hladké a vypnuté rty. Před samotným nanášením rtěnky tedy nejdříve odstraňte všechny zbytky suché kůže, můžete k tomu použít třeba jemný kartáček na zuby či cukr smíchaný s vodou.Až skončíte s touto procedurou, budou vaše rty přímo toužit po troše vláhy v podobě výživného balzámu. Ten po chvilce setřete kapesníkem. Po takové péči již nic nebrání tomu, abyste si na své rty nanesli zvolený odstín.

Rudá rtěnka nesmí chybět

Rudá rtěnka je pro hodně žen nepostradatelná. Potřebuje ovšem dokonale suché rty. Je lepší si je před namalováním osušit třeba papírovým kapesníkem. Hned poté by měla přijít na řadu tužka na rty v přirozeném béžovém odstínu. Svým rtům vymezíte voskové hranice, které nepustí rtěnku tam, kde nemá být. I po několika hodinách si udrží přesné kontury.

Až začnete s líčením, pamatujte, že je důležité začít od středu směrem do koutků. Červenou rtěnku malujte vždy tyčkou a ne prsty nebo štětečkem. Po prvním nalíčení obtiskněte rty do kapesníku a trochu poprašte světlým pudrem. Přejděte k druhému nalíčení a po něm nechte rtěnku dokonale zaschnout.

Jak zvětšit rty pomocí make-upu? Žádný problém!

Líčení pro větší objem a sytější vzhled rtů

Rtěnku je ve většině případů lepší nanášet štětečkem. Tím se více zvýrazní barva a dostane se i do koutků úst. Štětečkem docílíte i srdíčka ve středu rtů. Užší rty potřebují spíše světlejší a přirozenější tóny. Kdo chce docílit plnějších rtů, může využít kouzla rtěnky se třpytkami. Na tu ovšem opatrně, hodí se spíše na večer, protože vypadá poměrně vyzývavě.

Konturka na rty

Barvu konturky volte stejnou jako rtěnku nebo o malinko tmavší. Až obkroužíte rty, přejeďte linku jemně prstem či vatovou tyčinkou, aby nebyla tolik ostrá. Linka vedená kousek nad hranicí rtů zvětší jejich objem.

Líčení vhodné na širší dolní ret

Širší ret opticky zúžíte, když na něj namalujete o odstín tmavší barvu, než bude na horním. Na ten zase přidejte do středu trochu lesku. Také je možné docílit změn pomocí konturovací tužky. Horní ret obkreslete nad linií rtu a dolní linku zase dovnitř plochy rtu.

Jak na rozpraskané rty a koutky. I v zimě můžete mít krásná ústa

Lesk na rty určitě ano

Lesk na rtech vypadá krásně a vytváří optickou iluzi plných rtů. Stačí jen jemně nanést do středu pusy, není dobré to s jeho použitím přehánět. Na zimu volte spíše matné rty, v létě vám zase bohatě postačí jen samotný lesk. Lesk je také vhodnější na večer a vypadá i zajímavěji.

Delší životnost rtěnky na rtech

Aby vám rtěnka na rtech vydržela co nejdéle, přetřete si je před líčením make-upem a na konec ještě zafixujte transparentním pudrem. Oba přípravky ovšem poměrně dost vysušují. Daleko lepší možností bude tzv. neslíbatelná rtěnka, která je odolnější, než klasická a rtům tolik neublíží.

Jak si vybrat kvalitní rtěnku za málo peněz? Tady je pár tipů

Přirozený vzhled rtů

Přirozeného vzhledu dosáhnete snadno. Po nalíčení stiskněte mezi rty papírový kapesník, aby se do něj vsála přebytečná rtěnka. Pamatujte, že abyste vypadala přirozeně, nesmíte to s líčením přehánět. Jestli chcete mít výrazné oči, musíte ubrat s líčením na rtech a naopak. Výrazné rty vyžadují něžnější a méně nápadné líčení očí.

Nalíčená ústa působí velmi smyslně, i proto se vyplatí věnovat jim dostatečnou péči. Jsou ženy, které nevyjdou bez rtěnky z domu, stejně jako je velké množství těch, které ji nepoužívají vůbec. Ať se řadíte do jakékoliv skupiny, podívejte se na správné líčení rtů a péči o ně, aby na vás mohli muži oči nechat.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně nalíčit rty, aby dlouho vydržely. Buďte hříšně krásná!